Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » ВЫХОД ЗДЕСЬ!

Обласна влада інформує

25 січня 2012 року, Олександр Вілкул: «2012 рік має стати вирішальним у прискоренні будівництва Дніпропетровського метрополітену»

2012 рік - поворотний рік в реалізації одного з найбільших інфраструктурних проектів Дніпропетровського регіону – добудови метрополітену в місті Дніпропетровськ. Про це під час наради щодо добудови Дніпропетровського метрополітену сказав губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, банкіри Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), а також керівники профільних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкому, керівники ПАТ «Дніпрообленерго», ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену», ДП «ДПІ «Дніпроцивільпроект», ПАТ «Дніпрометробуд», КП «Дніпропетровський метрополітен» та інші.

«Упродовж 2010-11 років за підтримки Президента України та Уряду будівництво метрополітену було відновлено. І якщо до 2010 році велися лише обслуговуючі роботи, які забезпечували безпеку об'єкта, то з початку 2011 року поновилося активне будівництво, а також погашені всі борги перед підрядником. У тому числі і по заробітній платі за 2010 рік. Тож за два роки виконано колосальну роботу. При цьому за цей період була забезпечена безпека утримання виробок на об'єкті, відновлені будівельні роботи, у тому числі, проходка. 2012 рік має стати вирішальним у прискоренні будівництва Дніпропетровського метрополітену», - сказав Олександр Вілкул.

Губернатор підкреслив, що головне завдання поточного року, яке стоїть перед усіма задіяними в проекті добудови Дніпропетровського метро сторонами – забезпечити плацдарм для розгортання і роботи великого підрядника, якого буде визначено на міжнародному тендері після виділення кредитних коштів європейськими банками – ЄБРР і ЄІБ. Зокрема, міська влада має вирішити всі земельні питання, питання перенесення інженерних комунікацій, забезпечення високих потужностей електропостачання будівельних майданчиків, в т.ч. шляхом будівництва нової підстанції в центрі міста, тощо.

Згідно з попереднім техніко-економічним обґрунтуванням, яке виконала провідна британська консалтингова компанія «Скотт-Вілсон ЛТД» вартість проекту добудови до 2015 року трьох нових станцій Дніпропетровського метрополітену становить 368 млн євро (понад 4 млрд грн). З них 304 млн євро передбачається залучити у вигляді кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ (по 152 млн євро кожен банк) під надані Урядом України за ініціативою Олександра Вілкула державні гарантії. Наразі державою надано аванс на суму 13,4 млн грн. «Це дозволить нам у першому кварталі 2012 року підтримувати в безпечному стані гірські виробки, а також продовжити будівництво метро. Сьогодні ми продовжуємо працювати з центральними органами влади над подальшим планом фінансування 2012 року», - додав губернатор.

На сьогодні створено календарний графік заходів на 2012 рік. Очікуваний період надходження кредитних коштів від ЄБРР і ЄІБ – листопад 2012 року.

                   25 січня 2012 року Олександр Вілкул: «У держбюджеті-2012 Уряд надав держгарантії під кредити для добудови Дніпропетровського метрополітену.

Президент України та Уряд підтримали пропозицію Дніпропетровської області відновити та завершити будівництво Дніпропетровського метрополітену. У держбюджеті-2012 закладені гарантійні зобов’язання для залучення кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

«Перед нами стоїть завдання – завершити переговори з ЄБРР та ЄІБ, відпрацювати разом з центральними органами влади питання, що стосуються документації, у тому числі кредитної угоди, провести міжнародний тендер для залучення підрядника. Продовження будівництва метро, яке ми відновили у 2011 році, – це один з найважливіших елементів розвитку транспортної інфраструктури обласного центру», – сказав Олександр Вілкул.

Як повідомлялося раніше, згідно з техніко-економічним обґрунтуванням, яке виконала провідна австрійська компанія «SGS Austria», вартість проекту добудови трьох нових станцій Дніпропетровського метрополітену становить 368 млн євро (понад 4 млрд грн). З них 304 млн євро передбачається залучити у вигляді кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ (по 152 млн євро кожен банк) під надані Урядом України, за ініціативою Олександра Вілкула, державні гарантії.

 

                  25 січня 2012 року  Будівництво Дніпропетровського метрополітену – це перший проект в Україні, з яким працюватиме Європейський інвестиційний банк.

Будівництво Дніпропетровського метрополітену – це перший проект в Україні, з яким працюватиме Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Про це повідомив банкір ЄІБ Борис Штайн фон Кмінскі під час наради щодо добудови Дніпропетровського метрополітену, яку провів губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.

«Проект будівництва трьох станцій метро в обласному центрі Дніпропетровщини цікавий та важливий для нас», - сказав Борис Штайн фон Кмінскі. Він також зазначив, що до цього часу Європейський інвестиційний банк ще не працював з великими інфраструктурними проектами в Україні. «Добудова трьох станцій Дніпропетровського метрополітену – це перший проект, з яким ми почали працювати у вашій країні. Ми позитивно оцінюємо його реалізацію. І ми вдячні губернатору Олександру Вілкулу за те, що всі організаційні роботи, у першу чергу, це надання необхідної інформації для складання звіту та прийняття рішення щодо кредитування, виконані на найвищому рівні та в найкоротший термін», - додав Борис Штайн фон Кмінскі.

За словами банкіра ЄІБ Мерин Мартенс, за попередніми прогнозами проблемних питань з добудови метро в Дніпропетровську не буде. «Сьогодні у світі існує багато підрядних організацій, які зможуть побудувати підземку в Дніпропетровську, обравши для цього найефективніший метод», - сказав він.

Цього дня представники Європейського інвестиційного банку ознайомилися з роботою Дніпропетровського метрополітену.

                   25 січня 2012 року  За пропозицією губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула в Україні рівень заробітної плати, рекомендованої при складанні кошторисів на будівельні роботи, збільшено на 50%

У рамках сприяння розвитку кластеру будівництва на Дніпропетровщині та з метою перегляду кошторису проекту з добудови Дніпропетровського метрополітену голова облдержадміністрації Олександр Вілкул звернувся до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з пропозицією переглянути в бік збільшення рівень заробітної плати, рекомендованої для складання кошторисів на будівельні роботи.

«Зазначена пропозиція Олександра Вілкула була підтримана Міністерством. Відтак завдяки губернатору Дніпропетровщини рівень заробітної плати, рекомендованої для складання кошторисів на будівельні роботи, по всій Україні збільшено майже на 50% – з 2300 до 3400 гривень», - голова правління ПАТ «Дніпрометробуд» Валерій Каруца

                  26 січня 2012   У 2012 році на Дніпропетровщині буде проведено понад 500 заходів направлених на підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів на суму понад 1 млрд грн..

Про це губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації.

«У рамках реалізації Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Дніпропетровській області на 2010 – 2015 роки у 2012 році буде проведено близько 500 заходів на суму понад 1 млрд грн. Завдяки чому щорічна економія паливно-енергетичних ресурсів може становити понад 1,7 млрд грн щороку», – сказав Олександр Вілкул.

Також голова облдержадміністрації зазначив, що з метою скорочення споживання природного газу в теплоенергетиці продовжиться реалізація проектів оптимізації схем теплопостачання міст Павлоград, Вільногірськ, Кривий Ріг та Дніпропетровськ. Проекти передбачають переведення котелень, які опалюють об’єкти соціальної сфери на альтернативні види палива.

У 2012 році на Дніпропетровщині буде збудовано та реконструйовано близько 35 км мереж водопостачання

Про це губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації.

«Для забезпечення населення області питним водопостачанням планується збудувати та реконструювати близько 35 км мереж. Це дозволить забезпечити якісною питною водою майже половину тих, хто сьогодні не має достопу до централізованого водопостачання – це близько 8 тисяч людей. Також це значно  покращить якість питної води для більше ніж 100 тис жителів 19 населених пунктів регіону», - сказав Олександр Вілкул.

Також він зазначив, що наразі практично завершений другий етап реконструкції очисних споруд Карачунівського водопровідного комплексу, що дозволить підвищити якість води для 250 тисяч жителів Кривбасу.

Крім того, у березні завершиться перший етап реконструкції фільтрів на Аульському водогоні. Це дозволить підвищити якість питної води для 2 млн жителів області.

                 26 січня 2012    У 2011 році надходження податкових зборів та інших виплат до держбюджету з Дніпропетровської області збільшилися на 34% та склали 27 млрд грн

Про це губернатор Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації.

«Кількість відрахувань у зведений бюджет області збільшилася майже втричі у порівнянні з 2010 роком та склала понад 35 мрлд грн. Доходи місцевих бюджетів області за 2011 рік виконані у суммі 8,4 млрд грн, що на 1 млрд грн більше, ніж у 2010 році. Також у 2011 році надходження податкових зборів та інших виплат до держбюджету з Дніпропетровської області збільшилися на 34% та склали 27 млрд грн», – сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що високі показники виконання доходів дозволили відповідним чином фінансувати велику кількість проектів.

13 січня завершився процес затвердження місцевих бюджетів області на 2012 рік. Усі 389 бюджетів прийняті вчасно.

«Минулого року завдяки значній активізації територіальних громад ми змогли залучити в область додаткові кошти для реалізації великої кількості проектів місцевого соціально-економічного розвитку. Прийняті обласною радою програми дозволять у 2012 році реалізувати ще більше проектів розвитку. Це створить додаткові можливості для впровадження Комплексної стратегії розвитку регіону. Кінцевою метою якої є побудова успішної і сильної Дніпропетровщини. Усі жителі якої зможуть по праву гордитися своєю батьківщиною. Ми заклали потужний фундамент в масштабні перетворення в усіх сферах соціально-економічного життя області», - сказав голова облради Євген Удод.

              26 січня 2012   Олександр Вілкул: «З держбюджету на цей рік для регіону виділено 3,5 млрд грн субвенцій»

Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час засідання колегії ОДА.

«З держбюджету на цей рік для регіону виділено 3,5 млрд грн субвенцій. З них майже 3 млрд – на виконання державних програм соціального захисту населення. Більше 160 млн грн виділено на продовження будівництва доріг, 300 млн грн на будівництво автомобільної дороги в Дніпропетровську на ділянці від вул. Кайдацький шлях до автомобільної дороги «Київ – Луганськ – Ізварине». Також передбачено 13,5 млн грн на заходи з радіаційного захисту населення міста Жовті Води», – сказав губернатор Олександр Вілкул.

Також у держбюджеті-2012 закладено залучення коштів ЄБРР та ЄІБ для добудови Дніпропетровського метрополітену.

«З початку року Дніпропетровщина живе у новому форматі роботи медичних закладів. Медична допомога розділена не первину та вторинну. Такі кроки ми зробили першими в Україні. У рамках проекту модернізації охорони здоров’я в держбюджеті передбачено 4 субвенції на суму 134 млн грн. Наша мета зробити медичне обслуговування доступним та якісним для усіх мешканців Дніпропетровщини», – сказав Олександр Вілкул.

             26 січня 2012   Олександр Вілкул: «Вибори на Дніпропетровщині мають пройти організовано, відкрито та прозоро»

Вибори народних депутатів мають відбутися в жовтні 2012 року відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів», який був підписаний 17 листопада 2011 року Президентом України Віктором Януковичем.

«Вибори мають пройти організовано, відкрито та прозоро», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Губернатор поставив завдання усім керівникам міст та районів області провести заходи з недопущення дублювання вулиць в населених пунктах, проаналізувати матеріально-технічне оснащення територіальних та дільничних виборчих комісій, які будуть створені та усунути виявлені недоліки.

27 січня 2012 року Олександр Вілкул: «Завдяки введенню в експлуатацію модернізованої котельні на шахті «Степова» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» кількість шкідливих викидів підприємства в атмосферу зменшилась у 6 разів»

 

За дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула начальник управління паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Едуард Кирпичов увів в експлуатацію модернізовану котельню блоку № 2 та систему очищення димових газів на котельні блоку № 2 ВСП "Шахта "Степова” ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля”.

«Покращення екологічного стану регіону є одним з ключових завдань, які вирішує обласна влада в рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровського регіону та Програми реформ нашого Президента Віктора Януковича. У 2011 році на реалізацію екологічних проектів в області було скеровано понад 1 млрд грн. Це на 60% більше, ніж у 2010 році. На 2012 рік заплановано запуск ряду об’єктів, які знизять кількість шкідливих викидів у повітря», – сказав Олександр Вілкул.

Відтепер газ метан, який відкачується з підземних виробок шахти «Степова» для безпечного видобутку вугілля, буде спалюватися як енергоносій у спеціально обладнаному котлі КЕ-25. Дотепер цей газ просто викидався в атмосферу, а наразі використовується для опалення та гарячого водопостачання блоку шахти. Це, в свою чергу, дозволить скоротити шкідливі викиди в атмосферу. У подальшому планується реалізація аналогічного проекту ще на трьох шахтах ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

«Введення в експлуатацію цієї котельні дозволить зменшити обсяг шкідливих викидів шахтного метану в атмосферу. Викачування газу з виробки підвищить безпеку роботи шахтарів. А це є одним з найважливіших завдань Президента Віктора Януковича», –– зазначив Олександр Вілкул.

При проектуванні обладнання шахтної котельні враховувався показник стандарту очищення димових газів. Донедавна в Україні він знаходився на рівні 250 мг на 1 м3. Новий європейський стандарт встановлений на рівні 50 мг на 1 м3.

Другий ступінь очищення димових газів, який установили на модернізованій шахтній котельні, дозволяє знизити кількість шкідливих викидів на 112 тонн на рік (у 6 разів) до 30 мг на 1 м3, це нижче європейських норм. Планується, що уловлену фільтром золу можна буде застосовувати у виготовленні добавок для металургійної промисловості.

«Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул завжди підтримує проекти, пов’язані з модернізацією виробництва на підприємствах ДТЕК. У рамках соціального партнерства обласної влади і компанії ДТЕК успішно реалізуються вагомі екологічні і соціальні проекти. Вони спрямовані на поліпшення якості життя мешканців Західного Донбасу. Це створює надійну перспективу для подальшого розвитку Дніпропетровської області», –– сказав генеральний директор ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля” Артур Мартовицький.

 Аналогічні проекти надалі будуть реалізовані на всіх шахтах ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» в  рамках виконання заходів програми щодо зниження забруднення навколишнього середовища, яка реалізується з ініціативи Олександра Вілкула в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону. На виконання вищезазначених проектів до 2015 року компанія планує виділити майже 37 млн грн.

Завдяки підтримці обласної влади в регіоні йде системне покращення стану навколишнього середовища. У серпні 2011 року Олександр Вілкул доручив мерам міст Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ встановити системи моніторингу атмосферного повітря. Ці системи автоматичні, дані оновлюються кожні 20 хвилин. Подібного в Україні немає у жодному місті.

На сьогодні у Дніпропетровську вже запущена одна система моніторингу, у 2012 році запустять іще 6. У Кривому Розі вже у лютому введуть в дію дві установки, до кінця року планують придбати іще 2.

У Дніпродзержинську до кінця 2012 року змонтують 5 постів з охорони атмосферного повітря. Крім того, іще два пости будуть відстежувати радіоактивність.

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: ВЫХОД ЗДЕСЬ! | Добавил: Gross (28.01.2012)
Просмотров: 515 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]