Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » ВЫХОД ЗДЕСЬ!

Обласна влада інформує

22 грудня 2011 року   Вячеслав Задорожний: «Обласна влада на чолі з губернатором Олександром Вілкулом проводить системну роботу з реалізації державної політики в сфері соціального захисту ветеранів»

 «Виявляти турботу про людей старшого покоління, забезпечувати їх добробут – відповідальний обов’язок кожного з нас. Саме ветеранам Великої Вітчизняної війни випала доля боронити рідну землю від фашистських загарбників, відбудовувати зруйновані міста і села у повоєнні роки. Завдання обласної влади – забезпечити їм соціальний захист, повагу та гідне ставлення суспільства. Обласна влада на чолі з губернатором Олександром Вілкулом проводить системну роботу з реалізації державної політики в сфері соціального захисту ветеранів», – сказав перший заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Задорожний.

Він зазначив, що за підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула в Дніпропетровській області щорічну разову допомогу отримали більше 161 тисячі осіб на загальну суму близько 40 млн грн. Також ветерани отримують пільги на оплату енергоносіїв і житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива і скрапленого газу. У 154 квартирах ветеранів проведено капітальні ремонти, до кінця року буде завершено ремонт у ще 3 квартирах. За 11 місяців 2011 року 2,7 тис ветеранів були забезпечені санаторно-курортним лікуванням; 6 інвалідів війни отримали квартири.

«За ініціативи губернатора Олександра Вілкула в області реалізується Програма забезпечення державних соціальних гарантій і регіональних форм адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян у Дніпропетровській області на 2010 – 2014 роки, у рамках якої в 2011 році вручені соціальні картки на 50 тисяч грн трьом Героям Радянського Союзу та ветерану, нагородженому 4-ма медалями «За відвагу», – сказав Вячеслав Задорожний.

Також він підкреслив, що в рамках обласної програми надана фінансова підтримка обласним громадським організаціям ветеранів та інвалідів. У 2011 році на ці цілі з обласного бюджету виділені кошти в сумі 709,4 тис грн. На Дніпропетровщині започатковано виплату обласної стипендії для людей, яким виповнилося 100 і більше років на зальну суму 932,95 тис грн. За рахунок обласного бюджету фінансується абонплата за користування мобільним зв’язком у містах та районах області, послугу отримують близько 1,6 тис ветеранів, 122 інвалідам І і ІІ гр. встановлено телефони лінійного зв’язку. Також ветерани отримують компенсаційні виплати на бензин, ремонт та техобслуговування автотранспорту.

Особлива увага в регіоні приділяється медичному обслуговуванню ветеранів. Спеціалізовані медичні послуги ветеранам війни надаються в Дніпропетровському обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни (210 ліжок), Обласному госпіталі для ветеранів війни в селі Роздори Синельниківського району (40 ліжок). Також функціонують 283 спеціалізованих ліжка у відділеннях закладів третинного рівня допомоги. Крім того, у лікувально-профілактичних закладах області функціонують палати для ветеранів війни з загальною кількістю ліжок – 1231, а також  250 ліжок для лікування осіб похилого віку та сестринського догляду і 51 ліжко для хоспісної та паліативної допомоги. За 9 місяців поточного року стаціонарно проліковано 21,5 тис осіб, комплексні огляди пройшли всі інваліди та ветерани війни.

У містах та районах області працює розгалужена комунальна аптечна мережа, яка складається зі 166 аптечних закладів, з яких  42 «ветеранські» аптеки.

Щороку на належному рівні проводяться обласні заходи зі вшанування ветеранів, зустрічі керівництва облдержадміністрації з керівниками громадських організацій ветеранів, воїнів-афганців, колишніх в’язнів концтаборів.

Довідка: В області мешкає 135,9 тис ветеранів війни, у тому числі 10,9 тис  інвалідів війни, 20,9 тис учасників бойових дій, 104,1 тис учасників війни, 354,3 тис ветеранів праці, 63 Героя Соціалістичної Праці, 13 повних кавалерів ордена Трудової Слави, 13 Героїв України,  3 Героя Радянського Союзу, 1 особа  нагороджена 4-ма медалями «За відвагу».

 

22 грудня 2011 року   Губернатор Олександр Вілкул презентував на Всеукраїнському семінарі єдиний освітньо-інформаційний простір Дніпропетровщини

У Дніпропетровську під головуванням губернатора Олександра Вілкула та заступника Міністра освіти та науки, молоді та спорту Бориса Жебровського пройшло пленарне засідання Всеукраїнського семінару з питань формування єдиного регіонального інформаційно-освітнього простору.

 «Сучасна і якісна освіта, в основі якої лежить застосування новітніх технологій – це один із тих ресурсів, які здатні збільшити конкурентоспроможність регіональної та національної економіки. На Дніпропетровщині активно впроваджуються інформаційні технології в освітній і управлінський процес. Ми акумулюємо для цього кращі європейські практики і охоче ділимося своїм досвідом з нашими колегами», - сказав Олександр Вілкул у своєму виступі під час презентації єдиного освітньо-інформаційного простору області.

Як зазначив Олександр Вілкул, у рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» цього року відкрито Єдиний освітній центр області. Це унікальний заклад, який об'єднав під одним дахом зміст освіти (інститут перепідготовки педагогічних кадрів) і його менеджмент (головне управління освіти і науки). Наступним кроком стало створення Порталу єдиного освітнього центру (dnepredu.com). Він об'єднав в інформаційну мережу навчальні заклади області: інтернати, школи, наукові центри, училища та ВНЗ області. Це дало можливість автоматизувати процес управління системою освіти. Незабаром портал буде доступний трьома мовами – українською, російською, англійською, що значно розширить коло користувачів.

Дніпропетровський освітній центр запустив «Електронну бібліотеку» на основі програмного комплексу «Ірбіс». Створено електронний каталог літератури для шкільних бібліотек, скануються тексти навчальної літератури для забезпечення можливості користуватися нею в Інтернеті. Створено Інтернет-профіль і минулого тижня навчальні заклади області отримали доступ до цього ресурсу.

З 1 жовтня 2011 року кожна школа області отримала можливість працювати з електронним журналом і щоденником через особисті сайти. Навчальна інформація стала доступною не тільки для вчителів і учнів, а й для батьків. Ця система дає можливість побачити розклад уроків, графік роботи школи. Будь-коли можна переглянути, в якому кабінеті проходять уроки, який вчитель веде урок, чи була присутня дитина на уроці і які оцінки вона отримав.

Також Олександра Вілкул повідомив, що Дніпропетровська область бере активну участь у національних проектах, таких як «Відкритий світ». Для участі в цьому проекті були відібрані 63 школи регіону. Вони обладнані сучасною комп'ютерною технікою для впровадження нових методів навчання і подальшої передачі позитивного досвіду. Крім того, цього року в 7-ми школах запроваджено проект «1 учень – 1 комп'ютер». Наступного року планується підвищити кількість пілотних шкіл до 150.

В області проводиться активне навчання вчителів інформаційно-комунікаційним технологіям. Базовий курс «Основи ІКТ» пройшли всі 100% вчителів області, курс «Інтел навчання заради майбутнього» пройшли 55% (більше 15 тис вчителів), а 30% вчителів були сертифіковані за програмою Діджтл Літрес (Digital Literacy).

У рамках Єдиного інформаційного простору в області наступного року буде впроваджено проект «3D дитячий садок». Дані по кожному дитячому садку будуть розміщені на порталі освітнього Центру. Сайт міститиме всю необхідну інформацію: кількість вільних місць, терміни та умови прийому, контактні дані садка. Будуть вказані й додаткові послуги, такі як вивчення іноземної мови, танцювальні гуртки та секції.

Також, у наступному році на порталі освітнього Центру буде відображено всю логістику проекту «Шкільний автобус». В автобусах встановлять GPS-системи, щоб в режимі реального часу на комп'ютері батьки могли бачити, за яким маршрутом рухається автобус з його дитиною. На сайті буде вказано розклад автобусів.

У 2012 році почне працювати «Віртуальна Інтернет-школа для талановитої молоді». Це і профільна підготовка, і спецкурси на вибір, і підготовка до олімпіад в он-лайн режимі. Також буде створена дистанційна школа й для дітей-інвалідів. Для розробки інклюзивної освіти будуть залучені кращі вітчизняні та зарубіжні експерти.

В області наступного року за ініціативи губернатора буде створено Молодіжний центр Дніпропетровщини. Основним інструментом Центру стане Інтернет-портал, в якому будуть представлені напрямки діяльності: короткочасне працевлаштування, міжнародні програми, стипендії, туризм, тренінги, волонтерство, конкурс проектів. Також на сайті буде доступна опція покрокового рішення «ТОП 10» проблем молоді та будуть викладені усі контактні дані необхідних органів влади, форми довідок і правила подачі документів.

Ще одним проектом є створення на базі Обласного центру технічної творчості мобільного планетарію з використанням широкого спектру комп'ютерних програм з астрономії. Діти регіону отримають можливість поглиблено вивчати матеріал. Це буде основою віртуальної школи космонавтики, яку Олександр Вілкул планує організувати в 2012 році.

«В основі вищої освіти регіону ми бачимо трикутник знань «освіта-дослідження-інновації». Для цього минулого року введено он-лайн ресурс з формування інноваційних пропозицій на спеціалізованому порталі з інноваційного розвитку регіону (www.pir.gov.ua). До 2015 року буде створена доступна електронна система по формуванню інноваційних проектів», – сказав Олександр Вілкул.

«Освіта – це базовий кластер, який є ключем до нового етапу розвитку нашої країни. Ми бачимо Дніпропетровщину як найпотужніший науковий і освітній центр України та Європи. І завдяки підтримці нашого Президента Віктора Федоровича Януковича та Уряду це завдання реалізується», – сказав губернатор Олександр Вілкул.

У засіданні всеукраїнського семінару взяли участь аташе з університетського та наукового співробітництва Посольства Франції в Україні Гійома Колена, керівник з роботи з закладами освіти й науки компанії «Майкрософт Україна» Олександра Сизова, директор освітніх програм корпорації «Інтел» в України та країнах СНД Тетяна Нанаєва, директору Харківської компанії «Нові знання» Юрій Зайцев, керівництво облдержадміністрації, обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, заступники голів райдержадміністрацій та міських голів, керівники органів управління освіти області, керівники вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, директори професійно-технічних навчальних закладів, директори закладів освіти обласного підпорядкування, директори загальноосвітніх навчальних закладів.

 

22 грудня 2011 року   Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул нагородив переможців обласних наукових конкурсів

В облдержадміністрації нагородили переможців конкурсів «Кращий молодий вчений», «Краща рада молодих вчених», «Молоді вчені – Дніпропетровщині». Цього року гранти від обласної влади отримали 15 молодих вчених у розмірі від 30 до 50 тисяч гривень, 12 молодих науковців отримали сучасні ноутбуки, трьом кращим радам Олександр Вілкул вручив мультимедійні проектори

Розвиток науки, залучення молоді до наукової діяльності є однією зі складових інноваційного розвитку Дніпропетровщини і всієї України. В області створюються всі умови для того, щоб молоді вчені мали можливість реалізувати себе і свої проекти, про це сказав губернатор Олександр Вілкул, підводячи підсумки наукових регіональних конкурсів. У заході також взяли участь заступник Міністра науки і освіти, молоді та спорту Борис Жебровський та голова облради Євген Удод.

У 2011 році в конкурсі «Кращий молодий вчений» з 247 учасників визначили 12 переможців, у конкурсі «Краща рада молодих вчених» із 15 рад молодих вчених обрали 3 кращі. Оцінювала роботи та результати наукової діяльності молодих вчених експертна рада, до складу якої увійшли провідні науковці вищих навчальних закладів області та представники облдержадміністрації.

Такий системний підхід до активізації наукової молоді дозволив 37 студентам, педагогам, молодим вченим (а це понад чверть від усіх учасників з України) пройти державний конкурс на стажування у провідних вишах світу.

 Цього року пріоритетними напрямами серед представлених наукових проектів були дослідження в сфері екології, медицини, інновацій, технічних наук, хімії, біології, інформатики. За підсумками призери отримали цінні подарунки та грошові винагороди. Переможців конкурсу «Кращий молодий вчений» нагородили цінними подарунками – потужними ноутбуками, переможці конкурсу «Краща рада молодих вчених» отримали мультимедійні проектори. У конкурсі проектів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» на отримання матеріального заохочення в 2011 році визначено 15 найкращих наукових робіт (з 51 учасника). Їх автори – переможці конкурсу – отримали матеріальне заохочення на реалізацію своєї науково-дослідницької роботи, що спрямована на вирішення актуальних питань розвитку Дніпропетровщини.

На конкурси «Кращий молодий вчений»,  «Краща рада молодих вчених» виділили 158,0 тис грн з обласного бюджету; на конкурс проектів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» на отримання матеріального заохочення було виділено 675,0 тис грн з обласного бюджету, ці кошти підуть на реалізацію науково-дослідницької роботи, спрямованої на вирішення актуальних питань розвитку Дніпропетровщини.

«Активність участі в наших конкурсах з кожним роком збільшується. Це показник успішності цих заходів та зацікавленості молодих людей розвивати свій науковий потенціал для розвитку регіону», – сказав Олександр Вілкул.

У 2010 році в конкурсі обласних грантів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» взяли участь 18 молодих вчених з вишів і наукових інститутів області (10 перемогли).

Цього року вже 51 молодий учений подав свої проекти для участі в конкурсі, серед яких 15 – отримали гранти (сума гранту складає від 30 до 50 тисяч гривень).

За два роки на 3 обласних наукових конкурси було виділено 1 мільйон 600 тисяч гривень.

У півтора рази збільшилася кількість учасників конкурсу «Кращий молодий вчений» – це 247 вчених, серед яких 12 переможців. Сьогодні кожен переможець цього конкурсу, як і в минулому році, отримав сучасний ноутбук. У конкурсі «Краща рада молодих вчених» взяли участь 15 рад та визначено 3 переможці, які отримали по мультимедійному проектору. Розвиток науки, залучення молоді до наукової діяльності є однією зі складових інноваційного розвитку Дніпропетровщини та всієї України.

22 грудня  2011 року Олександр Вілкул вручив відзнаки та нагороди колективам підприємств і організацій Дніпропетровщини, які брали участь у будівництві першої черги Окружної дороги навколо Дніпропетровська

                 Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул урочисто вручив відзнаки й нагороди колективам підприємств і організацій Дніпропетровщини з нагоди відкриття першої черги Об’їзної дороги навколо Дніпропетровська. В урочистостях також взяли участь начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Микола Сироватський, голова обласної ради Євген Удод та заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник.

«Я вдячний всім тим, хто вклав свою працю у спорудження нової дороги. Реалізація цього проекту довела, що Дніпропетровщина й Україна мають потужну науково-проектну базу, інженерну школу й сучасну будівельну галузь. Завдяки цьому ми можемо будувати анітрохи не гірше, ніж у країнах Європейського Союзу. А при збереженні таких темпів модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури в області та країні за кілька років наша дорожньо-будівельна галузь може стати однією з провідних у Східній Європі», – сказав Олександр Вілкул, вітаючи будівельників дорожніх організацій області з запуском окружної дороги навколо Дніпропетровська.

Також від губернатора отримали відзнаки колективи 37 підприємств і організацій області. Зокрема це: Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області, ПАТ "Трест Дніпродорбуд”, ТОВ "ЮНІКОБУД”, ТОВ "БМП Планета-Міст”, ТОВ "Дор-Строй”, ТОВ "Спецбудконтакт”, ПАТ "Фірма "Нафтогазбуд”, ПАТ "Мостобудівне управління-3”, ПАТ "Мостобуд” "Мостозагін № 12”, ПП "Комплекс-М”, ТОВ "Стройенерго”, ТОВ виробнича фірма "Агротехмонтаж”, ТОВ "Шляхо-будівельне управління № 8”, Дніпропетровській філії "Дніпродіпродор” - Державного підприємства "Укрдіпродор”, ТОВ "Фірма Іва”, ДП "Придніпровська залізниця”, ДП "Новомосковське лісове господарство”, ДП "Васильківське лісове господарство”, ВАТ "СВЕМОН-ДНІПРО”, ТОВ "Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями "УПС”, ДІП "Дніпродор”, ПАТ "Дніпрообленерго”, ТОВ "Об’єднання Новомиколаївський кар’єр”, ДП "Дніпропетровський облавтодор” ВАТ "ДАК” "Автомобільні дороги України”, ПП "Докар”, ПП "Десна”, ПАТ "Дніпропетровський завод мостових залізобетонних конструкцій”, ДП "Завод «Динамо-Сілейр”, ТОВ «Гідроспецбудмонтаж”, ТОВ "БК Євродор”, ПП "Весна-трансекспо”, ДП "Дніпродзержинське лісове господарство”, ДП "Павлоградське лісове господарство”, ДП "Дніпропетровське лісове господарство”, ТОВ "Бізнеспром ТК”, Філія "БУ Дніпро-Міст”, Філія "Техноспецбуд”.

Також відзнаки й нагороди будівельникам Дніпропетровщини вручили начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Микола Сироватський та голова обласної ради Євген Удод.

Як повідомлялося, губернатор Олександр Вілкул відкрив першу чергу окружної дороги навколо Дніпропетровська.

23 грудня 2011 року  Нагороджено переможців регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я-2011»

На Дніпропетровщині визначені переможці регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я-2011». Перший заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Задорожний за дорученням губернатора Олександра Вілкула привітав з перемогою та нагородив кращих діячів Дніпропетровщини. У регіональному конкурсі взяли участь понад 300 чоловік з усіх міст та районів області.

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав та нагородив переможців регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я-2011». Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 300 чоловік з усіх міст та районів області. Відзнаки та дипломи отримали  переможців у 28 номінаціях, які охоплюють всі галузі життєдіяльності області.

«Підбиваючи підсумки року, Дніпропетровщина обирає найкращих, тих, на кого рівнятиметься весь регіон. Ми відзначаємо ті звершення, які стали складовою успіху області та всієї України. Сьогодні нагороджено людей, які сумлінною працею, рушійними ідеями, новими здобутками щодня роблять свій внесок у розвиток нашого регіону та держави», - сказав Олександр Вілкул.

Також губернатор нагородив відзнаками та дипломами 21 лауреата у номінації «Юне дарування Придніпров’я». Лауреатами стали талановиті діти, які активно беруть участь у житті Дніпропетровщини, переможці творчих конкурсів та олімпіад.

Довідково:

Регіональний конкурс „Світоч Придніпров’я”  заснований у 2002 році та проводиться щорічно у Дніпропетровській області. Організаторами конкурсу виступають Дніпропетровська облдержадміністрація та Дніпропетровська обласна рада.

Метою цього регіонального заходу є поширення і популяризація передового практичного досвіду політичної, підприємницької, культурної й науково-технічної діяльності в регіоні, активізація й стимулювання діяльності у справі розвитку регіонального бізнесу, політичної культури, інформаційного простору, інноваційних технологій, збереження й відновлення культурної спадщини  і народних традицій регіону та нації в цілому, а також відзначення кращих із кращих у своїх галузях та юних обдарованих дітей.

Переможці визначені в 28 номінаціях: „Краще промислове підприємство Придніпров’я”, „Краще агропромислове господарство Придніпров’я”, „Краще будівельне підприємство Придніпров’я”, „Краще транспортне підприємство Придніпров’я”, „Краще підприємство житлово-комунального господарства”, „Краще підприємство сфери послуг”, „Краща торгова марка Придніпров’я”, „Кращий електронний засіб масової інформації Придніпров’я”, „Кращий друкований засіб масової інформації Придніпров’я”, „Кращий діяч культури та мистецтв Придніпров’я”, „Юне дарування Придніпров’я”, „Кращий лікар Придніпров’я”, „Кращий вчитель Придніпров’я”, „Кращий діяч науки Придніпров’я”, „Кращий медичний працівник Придніпров’я”, „Спортивне досягнення Придніпров’я”, „Кращий тренер Придніпров’я”, „Кращий журналіст Придніпров’я”, „Кращий громадський діяч Придніпров’я”, „Кращий соціальний працівник Придніпров’я”, „Кращий гірник Придніпров’я”, „Кращий співробітник правоохоронних органів Придніпров’я”, „Кращий меценат Придніпров’я”, „Кращий службовець Придніпров’я”, „Кращий металург Придніпров’я”, „Кращий підприємець Придніпров’я”, „Кращий інвестор Придніпров’я”, „Кращий рятівник Придніпров’я”

 

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: ВЫХОД ЗДЕСЬ! | Добавил: Gross (25.12.2011)
Просмотров: 619 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]