Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » ВЫХОД ЗДЕСЬ!

На Дніпропетровщині за ініціативи губернатора Олександра Вілкула пройшов Студентський ярмарок сільськогосподарських вакансій-2012

У рамках розвитку кластеру сільського господарства за ініціативи губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов Студентський ярмарок сільськогосподарських вакансій-2012. У Ярмарку взяли участь понад 550 студентів Дніпропетровського державного аграрного університету та провідні сільськогосподарські підприємства регіону й України.

Під час заходу студенти мали можливість ознайомитися з роботою провідних аграрних підприємств області, дізнатися про вакансії та умови праці на цих підприємствах, поспілкуватися з роботодавцями. Зокрема, під час Ярмарку відбулися презентації компаній ПрАТ «Агро-Союз», «KSG-Agro», ТОВ «Деміс-Агро», ТОВ НВ Агрокорпорація «Степова», ТОВ «Агротек», ТОВ «ТД «АгроАльянс», ТОВ «Глобал Білгі».

У рамках Ярмарку були підписані угоди про творче співробітництво та практичну підготовку (стажування) студентів між Дніпропетровським державним аграрним університетом і сільськогосподарськими компаніями «KSG-Agro», ТОВ «Деміс-Агро» та ТОВ НВ Агрокорпорація «Степова».

Згідно з угодами студенти Агроуніверситету зможуть проходити виробничу та навчальну практику на сільськогосподарських підприємствах та користуватися документацією, яка не містить в собі комерційної таємниці, але є необхідною для виконання студентських робіт.

«Адаптація системи освіти до реальних потреб ринку праці є одним із ключових напрямків розвитку освітньої галузі в регіоні. Студентський ярмарок сільськогосподарських вакансій є продовженням реалізації проекту підвищення престижу вищої аграрної освіти та ролі вишу в підготовці кваліфікованих фахівців для компаній агропромислового комплексу. У результаті подібних заходів студенти отримують контракти на стажування, а компанії добирають для себе кваліфікованих фахівців. Таким чином, відбувається насичення галузей кадрами, затребуваними на ринку праці. Такі Ярмарки вакансій цього року пройдуть і в інших вишах Дніпропетровщини», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Губернатор підкреслив, що профільні ВНЗ та бізнес-структури Дніпропетровщини вже зробили ряд дуже важливих спільних кроків і заходів.

Зокрема, є домовленості про проходження практики молодими фахівцями, яких випускають наші ВНЗ, за кордоном. Зокрема, у 2011 році 29 студентів Аграрного університету пройшли стажування на сільськогосподарських компаніях Польщі, Франції та Швейцарії, студенти спеціалізованих груп Будівельної академії проходять стажування у Ліонському національному інституті прикладних наук у Франції (Institut National des Sciences Appliquées de Lyon).

Для того, щоб студенти мали можливість опановувати прогресивні технології, бізнес надає профільним вишам найсучаснішу техніку. Зокрема, 1 вересня 2011 року у рамках такої роботи Агроуніверситет отримав сучасні трактори фірми «John Deere» для практичних занять студентів, у жовтні губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул відкрив філії кафедр Придніпровської державної академії будівництва та архітектури і Дніпропетровського державного аграрного університету на базі підприємств, що працюють у цих галузях – ТОВ «Армада» та ТОВ «Агротек». 

 

Довідково:

Підприємства, які взяли участь у Ярмарку сільськогосподарських вакансій – 2012:

ПрАТ «Агро-Союз»,  «KSG-Agro», ТОВ «Деміс-Агро», ТОВ «Агро- Овен», ТОВ «Технік Машинес Інтернешенел», ТОВ НВ Агрокорпорація «Степова», ТОВ «Агротек», ТОВ «ТД «АгроАльянс», ТОВ «ТК «Альбіон», ТОВ ТД «АС-Терра», АВ  ТОВ «Агроцентр К», ДПДГ «Руно», ТОВ "Агрофірма "Дружба", ТОВ АПК «Спаський», ТОВ Агрофірма «Нібас», ТОВ «Агрофірма ім. Петровського», ТОВ «Квадро Агро», ТОВ «Ассис ТАС-консалтинг», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Глобал Білгі», ПАТ  Платінум Банк» та інші.

Держава буде виплачувати дотацію власникам молодняку великої рогатої худоби!

23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою затвердив Порядок надання державної підтримки фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби.

Головне управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації зазначає, для отримання дотації господарям, які мають молодняк великої рогатої худоби, необхідно провести його паспортизацію та перевірити реєстрацію по господарській книзі обліку сільськогосподарських тварин і птиці. Все це можна зробити, звернувшись до сільських рад за місцем проживання, де фахівці проконсультують та допоможуть оформити необхідні документи для отримання компенсації.

Відповідно до Постанови дотація виплачується з розрахунку:

 250 гривень за голову — за молодняк великої рогатої худоби віком від 3 до 5 місяців;

500 гривень за голову — за молодняк великої рогатої худоби віком від 6 до 8 місяців;

750 гривень за голову — за молодняк великої рогатої худоби віком від 9 до 11 місяців.

Додаткову інформацію щодо оформлення компенсації можна отримати у сільських радах за місцем проживання, або у головному управлінні агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації за телефоном (056) 732 15 39
(з 9-00 до 18-00).

За інформацією головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Для забезпечення врожаю 2012 року на Дніпропетровщині за завданням Олександра Вілкула контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунту.

 

Про це йшлося під час виїзної наради щодо завершення в області весняно-польових робіт, яку губернатор Олександр Вілкул провів на базі ТОВ «ДАК» у Солонянському районі.

«Завдання влади – разом із сільгоспвиробниками і науковцями забезпечити необхідний обсяг врожаю, що дозволить забезпечити стабільні ціни на хліб і сільськогосподарську продукцію. Для цього на Дніпропетровщині застосовуються необхідні заходи. Зокрема, обласна влада створює умови для розвитку кластеру сільського господарства нашого регіону. А це, перш за все, контроль за дотриманням науково обґрунтованої структури посівних площ і впровадження нових технологій виробництва», – сказав Олександр Вілкул.

Під урожай 2012 року агроформування області посіяли озимі культури на площі 676 тис га. Проте внаслідок складних погодних умов, які спостерігалися протягом кінця літа та осені 2011 року у вигляді посухи та відсутності опадів, сходи були отримані на площі 441 тис га, (66 %), в тому числі зернових колосових – 402 тис га (65 %), ріпаку – 39 тис га (66 %). У зимовий період внаслідок низьких температур з отриманих сходів загинуло ще 34,5 тис га (8 %), у тому числі колосових – 11,8 тис га (3%), ріпаку – 22,7 тис га (58%).

Наразі озимі залишилися на площі 406,5 тис га (60,1 % до посіяних восени 2011 року). У тому числі озимих колосових – 390,2 тис га (68,5 %) та ріпаку – 16,3 тис га (28%). З озимих колосових збереглось озимої пшениці 349,8 тис га (68,5 %), озимого жита – 1,8 тис га (72%), озимого ячменю – 38,6 тис га (37,3%).

З метою надолуження втрачених посівів озимини та покращення показників врожаю 2012 року губернатор Олександр Вілкул поставив завдання у 2012 році збільшити у порівнянні з минулим роком посів площ ярих культур на 14% або на 173 тис га – до 1 млн 411 тис га.

За завданням губернатора наразі посіяно 96,8% або 1 млн 365 тис га ярих культур. У тому числі ранніх зернових та зернобобових – 313,3 тис га (100%), кукурудзи на зерно – 434 (91%), гречки – 6,6 тис га (66%), соняшнику – 457 тис га (100%), картоплі – 49,3 тис га (100%), цукрового буряку – 1,9 тис га (100%), овочів відкритого ґрунту – 29 тис га (88,3%).

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович доповів Олександру Вілкулу, що роботи з посіву ярих культур будуть завершені  16 травня.

«Головний інструмент, який забезпечить підвищення врожайності і родючості сільськогогосподарських земель нашого регіону, – це дотримання господарствами науково обґрунтованого використання посівних площ та впровадження новітніх технологій обробітку ґрунту. Тож цього року я поставив завдання, аби в структурі посівних площ на Дніпропетровщині зернові культури займали не менше 60%, а посіви соняшника – не більше 23%», – сказав Олександр Вілкул. Це дозволить зменшити виснаження сільськогосподарських ґрунтів і закласти надійну основу під майбутні врожаї в умовах степової кліматичної зони та ймовірних посух.

У ході наради її учасникам були продемонстровані переваги науково обґрунтованої сівозміни на прикладі посівів на ланах ТОВ «ДАК» Солонянського району. Зокрема, були продемонстровані три види посівів озимої пшениці. Перший – це посів на полі, яке минулого року було незасіяне і перебувало під паром. Другий – це посів на полі, яке торік було засіяне горохом. Третє – на полі, яке торік було засіяне соняшником. У результаті біологічні показники пшениці на майбутню врожайність були значно вищі у посівів перших двох видів.

«Тож в рамках розвитку кластеру сільського господарства в агроформуваннях області необхідно збільшувати парові площі, особливо це важливо для тих ґрунтів, на яких вирощується соняшник. Збільшення пару – це один з ефективних методів боротьби з посухами, особливо з посухами у весняний період. Крім того, це дбайливе використання землі, підтримка її родючості. А це згідно з чинним законодавством прямий обов’язок агроформувань, які взяли землю в оренду і повинні дбати про її раціональне використання. Це питання перебуває на моєму особистому контролі», - сказав губернатор.

Також на базі господарства ТОВ «ДАК» було продемонстровано ефективність так званої системи нульового обробітку землі – No-Till (дослівно з англійської «не орати») в кліматичних умовах степової зони Дніпропетровської області.

Ця технологія у розрахунку на один засіяний гектар дозволяє економити понад 40% витрат на пальне. Її суть полягає в тому, що ґрунт не ореться, а поверхня землі вкривається шаром спеціально подрібнених залишків рослин — мульчею. Оскільки верхній шар ґрунту не пошкоджується, то така система землеробства запобігає водній та вітровій ерозії ґрунтів, а також значно краще зберігає воду. Тому в Україні нульовий обробіток застосовується насамперед у посушливих місцевостях степової зони. У світі ця технологія найбільш поширена в Канаді, Бразилії та Аргентині. Вона потребує спеціальної техніки, добрив і дотримання спеціальних технологій. Зокрема посів за нульовим обробітком ґрунту здійснюється за допомогою спеціальних сівалок, які пневматично вводять зерно у ґрунт. Наразі технологію нульового обробітку ґрунту використовують близько третини господарств Дніпропетровщини. 

Категория: ВЫХОД ЗДЕСЬ! | Добавил: Gross (26.05.2012)
Просмотров: 652 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]