Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Сімейних лікарів Дніпродзержинська навчатимуть харківські спеціалісти
У лютому 2012 року до Дніпродзержинська приїдуть провідні викладачі Харківської медичної академії післядипломної освіти. На базі медичних закладів Дніпродзержинська вони будуть проводити піврічні курси перекваліфікації лікарів у спеціалістів загальної практики – сімейних лікарів. 
 Планується, що на цих заняттях перекваліфікацію пройдуть 40 лікарів – колишніх терапевтів, педіатрів та інших фахівців. Навчання проходитиме без відриву від повсякденної роботи лікарів: до обіду вони прийматимуть пацієнтів, а після прийому освоюватимуть нові професійні навички. 
 «У рамках модернізації системи охорони здоров’я, яка є важливою складовою Програми реформ Президента України Віктора Януковича, в області активними темпами проходить підготовка висококваліфікованих спеціалістів загальної практики. Протягом 2010-2011 років в області спеціальну підготовку пройшли 404 сімейних лікаря. На їх навчання з державного, районних та міських бюджетів було виділено 945 тисяч гривень. У 2012 році ми плануємо підготувати в півтора рази більше - близько 300 сімейних лікарів. На навчання одного спеціаліста витрачається 8 тисяч гривень», - повідомила заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
Довідка
 З 1999 року на базі Дніпропетровської медичної академії діє кафедра сімейної медицини. За 13 років існування кафедри було підготовлено 1120 сімейних лікарів. Також у жовтні 2011 року на базі Підгородненської амбулаторії розпочав роботу перший в Україні навчально-методичний центр для сімейних лікарів. Тут проходять навчання лікарі-інтерни, а також освоюють практичні навички сімейні лікарі. Наразі навчання пройшли 76 осіб.
Заробітна плата сімейних лікарів загальної практики буде нараховуватися в залежності від об’єму та якості виконаної роботи. Такі зміни відбуваються у зв'язку з модернізацією системи охорони здоров'я Дніпропетровської області, заявила в ефірі програми «Влада. Доступно і відверто» заступник начальника головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
 «Наразі уряд розглядає постанову, у якій закріплені основні параметри, згідно з якими визначатиметься рівень роботи лікаря», — сказала Олена Лугова. 
 Вона зазначила, що в процесі модернізації охорони здоров'я ключова роль відводиться сімейному лікарю. Цей спеціаліст надаватиме допомогу усій родині: від малюків до літніх людей. В обов’язки сімейного лікаря входить лікування найпоширеніших хвороб, направлення пацієнтів в стаціонар чи до вузькопрофільного спеціаліста, нагляд за вагітними, призначення графіку щеплень дитини, регулярне медичне обстеження пацієнтів, профілактика захворювань тощо.
 «Щоб до своєї роботи сімейні лікарі підходили якісно та професійно, передбачено цілий ряд заохочень, у тому числі і матеріальних, — сказала Олена Лугова. — Наразі на здійснення диференційованої оплати праці сімейним лікарям Дніпропетровська область вже отримала з державного бюджету додатково 68,3 млн. грн. Окрім того усі райони та міста області прийняли так звану програму місцевих стимулів. У програмах передбачено, що сімейні лікарі будуть забезпечуватися службовим житлом, безкоштовним мобільним зв’язком, а також отримуватимуть муніципальні надбавки до заробітної платні».
 Передбачається, що в процесі модернізації охорони здоров'я кількість сімейних лікарів зросте. У жовтні 2011 року на базі Підгородненської амбулаторії було відкрито навчально-методичний центр, де сімейні лікарі проходять навчання та перекваліфікацію, освоюють практичні навички роботи з пацієнтами. 
 «Зараз в області діє 400 сімейних лікарів, у 2012 році за кошти з державного та місцевих бюджетів ми запланували навчити ще більше лікарів», — повідомила Олена Лугова. 

Довідка

 У Дніпропетровській області протягом 2011-2014 років здійснюватиметься «пілотний» проект «Модернізація охорони здоров'я». Президент України Віктор Янукович назвав здійснення цього проекту пріоритетом для держави та регіону.
 Унікальність реалізації цього проекту на Дніпропетровщині полягає в тому, що вперше такий документ був створений системно, за європейським зразком і з використанням кращих світових практик. Для ефективної реалізації проекту була сформована команда управлінців та залучені консультанти міжнародної консалтингової компанії «Deloitte».
 Найістотнішим моментом модернізації є розмежування усіх медичних установ за видами медичної допомоги: 
на екстрені (швидка допомога); 
первинні (фельдшерсько-акушерські пункти та поліклініки); 
вторинні (районні та міські лікарні); 
третинні (високоспеціалізовані медичні установи).
 Практичний сенс цього кроку полягає в тому, щоб пацієнт потрапляв до потрібного йому спеціаліста в залежності від симптомів, тяжкості захворювання, загального стану здоров'я. Крім того, переведення лікарень та високоспеціалізованих закладів на фінансування з обласного бюджету дозволяє суттєво збільшити обсяг коштів на лікування пацієнтів.
Медіа-центр «Модернізація охорони здоров'я»
Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (30.01.2012)
Просмотров: 566 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]