Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Олександр Вілкул привітав медиків Дніпропетровщини з професійним святом
У Дніпропетровській області працює близько 14 тисяч лікарів та 30 тисяч середнього медичного персоналу. З нагоди професійного свята губернатор Олександр Вілкул вручив кращим медикам Дніпропетровщини державні нагороди й обласні заохочувальні відзнаки. 
«Успішну роботу медичної галузі Дніпропетровщини забезпечують висококваліфіковані, професійні медичні працівники. Центральна і регіональна влада створює належні умови для роботи медиків з метою підвищення якості надання медичних послуг жителям регіону. Так, на Дніпропетровщині збільшено фінансування медичної галузі. Завдяки цьому закуповується нове сучасне обладнання та техніка, покращується робота служби швидкої медичної допомоги, підвищується заробітна плата медичним працівникам, тривають ремонтні роботи та реконструкція приміщень медичних установ», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Під час зустрічі були підбиті підсумки роботи медичної галузі регіону. Так, на Дніпропетровщині збільшено фінансування медичних закладів. У 2012 році з обласного, районних та міських бюджетів на лікувальні установи Дніпропетровської області було виділено 3 млрд 457 млн грн, що на 12,2% більше, ніж у 2011 році та на 20% більше, ніж у 2010 році.
У 2012 році у стаціонарних закладах вторинного рівня (міських та районних лікарнях) у два рази збільшено фінансування на медикаменти та харчування: на медикаменти - 91,7 млн грн (2011 рік - 43,4 млн грн), на харчування – 51,7 млн грн         (2011 рік - 24,1 млн грн).
Окрім того, у 2012 році Дніпропетровщина отримала з державного бюджету 82 млн грн на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги (амбулаторій загальної практики – сімейної медицини) та 68,3 млн грн – на нарахування доплати за обсяг та якість виконаної роботи для медичних працівників.
Для створення належних умов праці медичних працівників тривають ремонти і реконструкції приміщень Центрів первинної медико-санітарної допомоги, оснащення їх  новим сучасним обладнанням та технікою, забезпечення новими автомобілями.
Так, якщо у 2011 році для медичних закладів первинної допомоги було закуплено обладнання на загальну суму 1,25 млн грн, то лише за 5 місяців 2012 року ця сума збільшилася у 2,5 рази і склала 3,22 млн грн. У тому числі придбано 26 автомобілів для амбулаторій загальної практики.
У 2012 році медичним працівникам Центрів первинної медико-санітарної допомоги області підвищена заробітна плата з урахуванням обсягу та якості виконаної роботи. Наразі таке підвищення заробітної плати відбулося у 39 з 53 Центрів. У червні-липні планується нарахування надбавок медичним працівникам решти 14 Центрів. Тож у серпні 2012 року всі медпрацівники закладів первинної медико-санітарної допомоги області отримають збільшену заробітну плату. 
Наприклад, якщо раніше заробітна плата дільничного лікаря-терапевта вищої категорії, за яким прикріплено 2696 осіб, з урахуванням надбавок за вислугу років та безперервний стаж роботи, складала 3074 грн, то  після нарахування надбавки за обсяг виконаної роботи ця сума збільшилася на 1921 грн і складає 4995 грн.
Крім того, за дорученням губернатора Олександра Вілкула в усіх районах та містах області реалізуються регіональна програма «місцевих стимулів». За 4 місяці 2012 року на ці цілі вже профінансовано видатків на суму 2,1 млн грн. 
Програма «місцевих стимулів» передбачає забезпечення медичних працівників первинної ланки пільговим проїздом у громадському транспорті, безкоштовним мобільним зв'язком, житлом, спеціалізованим автотранспортом, комп’ютерною технікою, оплатою комунальних послуг за службове житло, грошовими надбавками тощо. Наприклад, працівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровська отримують щомісячні грошові надбавки у розмірі 500 грн.
Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині проводиться системна робота з підвищення ефективності роботи швидкої медичної допомоги. У 2011 році придбано 13 сучасних автомобілів швидкої допомоги, у 2012 році заплановано придбання ще 76 карет «швидкої» марок Пежо та Форд. В усіх відділеннях «швидкої допомоги» встановлені архіватори мови, 100% автомобілів «швидкої» обладнані GPS-навігацією. Окрім цього, з початку 2012 року збільшено фінансування на медикаменти на один виклик «швидкої» допомоги більше, як у 8 разів - з 3 грн до 25 грн і надалі ця сума буде збільшуватись. 
У рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, на Дніпропетровщині створюється сучасна система перинатальної допомоги, яка передбачає роботу двох сучасних перинатальних центрів - у Дніпропетровську та Кривому Розі. 
Міжрайонний перинатальний центр у Кривому Розі, розрахований на 3 тис пологів на рік, був відкритий у грудні 2011 року. З моменту відкриття у центрі вже проведено 1200 пологів (з них 69% - з ускладненнями). У червні 2012 року відкриється регіональний перинатальний центр у Дніпропетровську, розрахований на 4 тис пологів на рік. За кошти державного та обласного бюджетів для цього перинатального центру закуплено 397 одиниць нового сучасного медичного обладнання, а план підвищення кваліфікації медичних працівників перинатального центру виконано на 100% - підвищено кваліфікацію 65 лікарям та 44 молодшим медичним спеціалістам. 
Олександр Вілкул побажав медичним працівникам здоров’я, благополуччя та нових професійних здобутків.

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (18.06.2012)
Просмотров: 405 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]