Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Новий державний стандарт початкової загальної освіти

Усі учні початкових класів Дніпропетровщини з 1 вересня 2012 року будуть навчатися за новим державним стандартом початкової загальної освіти.

Про це повідомила 20 березня 2012 року заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова під час колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації, яку вона провела за дорученням губернатора Олександра Вілкула.

 «Новий Державний стандарт початкової загальної освіти покликаний підняти початкову освіту на якісно новий рівень. Він передбачає поетапне становлення дитячої особистості, її фізичний, пізнавальний, соціальний, естетичний розвиток. Одним із складових нового стандарту початкової освіти є впровадження інформаційних технологій та використання здоров’я-зберігаючих технологій, які спрямовані на формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів», - сказала заступник голови облдержадміністрації.

У рамках нового стандарту початкової освіти з 1 вересня 2012 року в школах України, в тому числі Дніпропетровської області, іноземна мова буде обов’язковою для вивчення з 1-ого класу.

З 1 вересня 2012 року збільшиться кількість годин на викладання предмету «Здоров’я і фізична культура» до чотирьох годин на тиждень, а урок фізичного виховання проходитиме по-новому – без нормативів – як урок руху і дихання, перебування на свіжому повітрі.

 За завданням Олександра Вілкула для учнів 1-го класу в навчальних закладах Дніпропетровської області облаштовуються кімнати відпочинку (сну), приміщення для рухливих ігор. До 1 вересня цього року ці кімнати будуть облаштовані. З 2012 року буде введено новий предмет «Природознавство».

З 1 вересня 2013 року буде включено до Базового навчального плану предмет «Сходинки до інформатики», що викладатиметься у 2-4 класах початкової школи.

У нові стандарти освіти включено також використання здоров’язбережувальних технологій та екологічну спрямованість освіти. В області протягом останніх років проводиться експериментальна робота щодо створення мережі шкіл зміцнення здоров’я. У національному науково-дослідному проекті «Школа здоров’я» нині працюють 47 навчальних закладів Дніпропетровщини.

«Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині реалізується програма розвитку інфраструктури для дитячого відпочинку. У рамках цієї програми в області протягом двох років встановлено понад 300 дитячих майданчиків. Цього року буде встановлено ще 300 дитячих майданчиків. Таким чином, за три роки в області буде встановлено понад 600 майданчиків. Це сприятиме фізичному розвитку дітей нашого регіону», - сказала Марія Пустова.

Також вона зазначила, що на Дніпропетровщині реалізується програма Олександра Вілкула з установки систем доочистки води у школах та дитсадках області. У 2011 році за кошти обласного бюджету встановлено системи доочищення води в 148 дитячих садках (100%) Кривого Рогу, 12 (100%) – Жовтих Вод, 40 (100%) – Дніпродзержинська, 133 (76%) –  Дніпропетровська. Цього року такі системи будуть встановлені в усіх дитсадках Дніпропетровська. У Кривому Розі встановлені системи доочищення води ще й у школах, лікарнях та закладах соціальної сфери.

У 2011 році встановлено 21 систему доочистки питної води в закладах соціальної сфери сільських населених пунктів. У тому числі в Апостолівському районі встановлено 2 системи доочистки (1 – у дитячому садку та 1 – у школі), у Верхньодніпровському районі – 5 систем у дитячих садках, у Криворізькому районі – 14 систем (7 – у дитячих садках, 5 – у школах та 2 – у лікувальних закладах).

Загалом у 2011 році в дитсадках, школах і лікарнях області встановлено 503 системи доочистки питної води.

Керівник області поставив завдання у 2012 році встановити системи доочистки води в усіх дитсадках ще шести міст області: у Марганці – 8, Нікополі – 18, Орджонікідзе – 11, Павлограді – 20, Синельниковому – 10, Тернівці – 8.

 До 2015 року в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону системи доочистки води будуть установлені в усіх дитсадках, школах і лікувальних закладах області.

За результатами колегії було ухвалено рішення до 1 вересня 2012 року провести перепідготовку вчителів початкової школи, вчителів-предметників іноземної мови, інформатики згідно з вимогами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Криворізького педагогічного інституту.

Також членами колегії прийнято рішення підготувати методичні рекомендації щодо впровадження Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!», збільшити кількість навчальних закладів, що працюють за напрямком «Школа здоров'я» та забезпечити всі школи області медичним персоналом та належним рівнем організації харчування дітей.

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (20.03.2012)
Просмотров: 712 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]