Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

На Дніпропетровщині визначено ТОП-10 знакових подій в освітній галузі в 2011 році
2011-й рік був визначений Президентом України Віктором Януковичем як «Рік освіти та інформаційного суспільства». В області за ініціативи губернатора Олександра Вілкула реалізується масштабний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». По оцінками експертів це один із найпрогресивніших регіональних проектів. Найяскравіші події 2011 року в освітній галузі в рамках цього проекту було виокремлено у ТОП-10. 

 «Минулий – 2011 рік – був успішним роком для Дніпропетровщини, зокрема в освітній галузі. Завдяки підтримці нашого Президента Віктора Януковича, Уряду, Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України та спільній роботі освітян й всіх гілок влади регіону в області створена найпотужніша система освіти. У рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» ми активно впроваджуємо інноваційні технології, відкриваємо навчально-виховні комплекси, реконструюємо дитсадки, підтримуємо обдаровану молодь, надаємо гранти молодим вченим. Важливим напрямком роботи обласної влади в освітній галузі – це адаптація вищої та професійно-технічної відповідно до реальних потреб ринку праці», – сказав губернатор Олександр Вілкул. 
 Своє лідерство в освітній сфері Дніпропетровщина відзначила у багатьох проектах. Головним управлінням освіти та науки облдержадміністрації було визначено ТОП-10 знакових подій у 2011 році в освітній галузі на Дніпропетровщини. 1. Презентація губернатором Олександром Вілкулом регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» Прем'єр-міністру України Миколі Яновичу Азарову, Міністру освіти та науки, молоді та спорту України Дмитру Табачнику на ІІІ Всеукраїнському з’їзді працівників освіти 28 жовтня 2011 року. З’їзд затвердив Національну стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки.
2. Створення Єдиного освітнього центру Дніпропетровщини. Це унікальна установа, де під одним дахом об'єднано зміст освіти (Інститут перепідготовки педагогічних кадрів) і його менеджмент (головне управління освіти і науки).
3. Відновлення роботи 12 дитсадків, створення 36 навчально-виховних комплексів «школа-дитячий садок», відкриття 107 нових груп у працюючих дошкільних дитячих садках. Таким чином у 2011 році було створено майже 4000 тисячі місць у дитсадках області, що на 60% зменшило потребу дітей віком до шести років у місцях в дошкільних закладах. Губернатор поставив завдання керівникам міст та районів області цього року повністю вирішити питання із забезпечення дітей області місцями у садочках.
4. У рамках реалізації стратегії підвищення конкурентоспроможності кластерів будівництва та сільського господарства Олександр Вілкул відкрив філії кафедр Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА) та Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) на базі підприємств, що працюють у цих галузях. Це дасть можливість студентам відвідувати практичні заняття на підприємствах і набувати практичних навичок роботи з сучасною будівельною та сільськогосподарською технікою.
5. Реалізація проекту «Єдиний освітньо-інформаційний простір»: електронна бібліотека, електронний щоденник та електронний журнал. Створення 63 пілотних школи з новими технічними можливостями, устатковану сучасними комп’ютерами, інтерактивними дошками, мультимедійними проекторами, Інтернетом.
6. Перемога 61 учня навчальних закладів області у Міжнародних та всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін. Присудження переможцям ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін стипендій. 9 переможцям призначено стипендії Президента України, 1 – Кабінету Міністрів України. Ще 2 учня отримали національну премію Т.Г. Шевченка. Також 37 дніпропетровських студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників стали переможцями у всеукраїнському конкурсі, проведеному Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України. Вони отримали можливість безкоштовно за державні кошти поїхати на навчання та стажування до кращих вишів світу. 
7. Створення Малої академії наук учнівської молоді, відкриття сучасної бібліотеки в Національній металургійній академії України та єдиного Центру освіти інвалідів в Україні.
8. Проведення І-го Всеукраїнського Форуму студентів, аспірантів і молодих учених «Україні ХХІ сторіччя – інтелект і творчість молоді» та Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів на Дніпропетровщині. Учні ПТУ області стали переможцями у 3 із 5 Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності.
9. Презентація губернатором Олександром Вілкулом Концепції проекту «Розвиток інтелектуального руху на Дніпропетровщині» працівникам сфери освіти,шкільному та студентському активу вищих навчальних закладів, представникам інтелектуальних клубів Дніпропетровщини. Це дозволить впровадити у навчальний процес нові сучасні методики розвитку інтелектуального потенціалу молоді. Проект передбачає підготовку тренерів та викладачів, формування бази питань для інтелектуальних ігор, проведення навчальних семінарів в містах та районах області, створення шкільних та студентських команд. А також проведення турнірів на рівні шкіл та вишів, а потім – на рівні міст та районів. Влітку 2012 року на обласному рівні в одному з літніх таборів буде проведено підсумковий регіональний турнір із «Що? Де? Коли?». А восени 2012 року в загальноосвітніх школах Дніпропетровщини буде впроваджено інноваційний факультативний курс «Інтелект», що ґрунтується на теорії вирішення винахідницьких задач та інтелектуальних іграх. В презентації також взяли участь такі відомі у всьому світі гравці, як Андрій Козлов, Анатолій Вассерман, Володимир Ітигін та Євген Шляхов, а також голова Дніпропетровської обласної організації Ліги українських клубів Ігор Кузьмін. 
10. Проведення в області 21-22 грудня 2011 року Всеукраїнського семінару з питань формування єдиного інформаційно-освітнього простору під головуванням заступника Міністра освіти та науки, молоді та спорту Борисом Жебровським. Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул презентував проект «Єдиний інформаційно-освітній простір Дніпропетровщини». Цей проект передбачає комплексне впровадження в освітній процес інформаційних технологій, об’єднання усіх навчальних закладів в єдиний інформаційний простір, оснащення навчальних закладів області сучасними комп’ютерними комплексами, ноутбуками та телекомунікаційним обладнанням. Таким чином, діти мають можливість отримувати нові якісні знання, навчатися на сучасній комп'ютерній техніці та вдосконалювати свої практичні навички.
Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (29.01.2012)
Просмотров: 397 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]