Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

На Дніпропетровщині проводиться системна модернізація охорони здоров’я

            

 3 березня 2012 року  за участю президента Національної академії медичних наук України Андрія Сердюка відбулася підсумкова колегія головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

              У колегії взяли участь губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул, голова обласної ради Євген Удод, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк, начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург, члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства, керівництво медичних закладів та установ області, медична спільнота, фахівці СЕС та професорсько-викладацький склад Дніпропетровської державної медичної академії.

На колегії були підбиті підсумки роботи галузі охорони здоров’я у 2011 році та визначені плани на 2012 рік.

 «Дніпропетровська область до 1 січня 2012 року – до старту процесу модернізації охорони здоров’я, виконала всі вимоги відповідно до завдань Міністерства охорони здоров’я України», - сказала начальник головного управління охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

На виконання завдань Президента на Дніпропетровщині, яка була обрана як пілотний регіон з впровадження процесу модернізації охорони здоров’я, 31 травня 2011 року Робочою групою під керівництвом начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентини Гінзбург та за участі експертів міжнародної консалтингової компанії «Делойт» був розроблений та презентований покроковий план модернізації галузі охорони здоров’я.

У рамках першого етапу процесу модернізації було проведено розмежування медичних закладів за рівнем фінансування. «Медичні установи первинного рівня (медпункти, фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії) тепер фінансуються за рахунок районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення. Заклади вторинного рівня (стаціонари), а також екстрена медична допомога переведені на баланс області», - зазначила начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург. Під час перепрофілювання установ за рівнем надання медичної допомоги жоден медичний заклад не був закритий, медперсонал на 100% забезпечений робочими місцями.

У рамках колегії відбулося підписання Меморандуму про співпрацю Національної академії медичних наук України та Дніпропетровської облдержадміністрації щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню області. Відтепер 3214 пацієнтів з тяжкими формами патологій  мають змогу безкоштовно отримувати медичну допомогу у спеціалістів високого рівня у 28 наукових медичних установах України.

Олександр Вілкул подякував за підтримку Президенту Національної академії медичних наук України Андрію Сердюку та медичній спільноті області. Голова облдержадміністрації висловив упевненість у подальшій плідній співпраці обласної влади та медичної спільноти. «За підтримки Президента України та Уряду разом з медичною спільнотою та громадою області процес модернізації охорони здоров’я дасть необхідний результат – буде підвищена якість медичних послуг, створені належні умови для роботи медичних працівників», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Губернатор зазначив, що важливим елементом підвищення якості медичних послуг є створення належних умов праці медичних працівників. Протягом 2011 року на 28 об'єктах закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області проведені роботи з будівництва та реконструкції. Введено в експлуатацію 11 будівель та відділень закладів,  у тому числі – Марганецька центральна районна лікарня, Першотравенська центральна міська лікарня, Петропавлівська центральна районна лікарня, Дніпропетровське обласне комунальне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія», Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, філіал поліклініки № 3 м. Дніпропетровська, Нікопольський пологовий будинок, Павлоградська центральна районна лікарня, Тернівська центральна міська лікарня, пологовий будинок м. Кривий Ріг та ін.

Наприкінці колегії кращих медичних працівників області було відзначено нагородами.

Довідка:

Проект модернізації системи охорони здоров’я у Дніпропетровській області був презентований 31 травня 2011 року. Проект враховував всі рекомендації Міністерства охорони здоров’я України. Вперше в Україні регіональний проект розроблявся комплексно, за європейським зразком, спираючись на кращий досвід країн, які вже провели успішну модернізацію сфери охорони здоров’я.

До розробки проекту «Модернізація охорони здоров’я у Дніпропетровській області» були залучені провідні вітчизняні та світові експерти, представники науки, органів державної влади та місцевого самоврядування. Зокрема, Георгій Дзяк – академік АМН України, ректор Дніпропетровської державної медичної академії, Олександр Лоскутов – професор, завідуючий кафедрою ортопедії та травматології Дніпропетровської державної медичної академії, Валерія Лєхан – професор, завідуюча кафедрою організації та управління охороною здоров’я Дніпропетровської державної медичної академії, Людмила Валевська – голова обласного комітету профспілки робітників охорони здоров’я, Яків Березницький – професор, завідуючий кафедрою хірургії Дніпропетровської державної медичної академії, Ганна Нечай – професор кафедри права України Міжнародного науково-технічного університету ім. ак. Ю.Бугая, Гліб Пригунов – почесний голова громадської організації «Фонд перетворення суспільства «УНІВЕРСУМ», Манфред Захорка – проектний менеджер та технічний експерт в галузі громадського здоров’я Швейцарського центру Міжнародного здоров’я та ін.

Робоча група під керівництвом начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентини Гінзбург, до складу якої увійшли практикуючі медики, детально займалася розробкою етапів модернізації. Усі пропозиції з модернізації галузі виносилися робочою групою, після цього вони розглядалися та аналізувалися експертами, і лише потім виносилися на розгляд Керуючого комітету. Такий підхід до проведення модернізації медичної галузі забезпечив максимальну прозорість, оперативність та системність впровадження змін у систему охорони здоров’я області.

Дніпропетровщина отримала перші у 2012 році

13 нових автомобілів швидкої медичної допомоги марок Peugeotі Ford

Із 1 січня 2012 року на Дніпропетровщині діє Єдина для всієї області система роботи швидкої допомоги, яка передбачає принцип екстериторіальності.

Це означає, що на виклик  приїжджає «швидка» з найближчого пункту базування незалежно від місцезнаходження пацієнта (раніше, приміром, «швидка» з Дніпропетровського району не могла виїхати на виклик у Магдалинівський район).

У 2011 році створено 13 нових бригад швидкої медичної допомоги та відкрито 40 додаткових пунктів базування швидкої медичної допомоги. Усі автомобілі «швидкої» обладнані GPS-навігаторами, у відділеннях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови і запроваджені цілодобові пости диспетчерів. «Наша мета – забезпечити приїзд швидкої допомоги до пацієнта за 10 хвилин у містах та за 20 хвилин – у сільській місцевості» - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Триває оснащення новими автомобілями та новим обладнанням Служби швидкої допомоги. У 2011 році було закуплено 13 нових сучасних реанімобілів. За кошти місцевих бюджетів придбано обладнання для машин швидкої медичної допомоги на суму772 тис грн.

У 2012 році передбачено придбання ще 90 автомобілів швидкої допомоги марок Peugeot і Ford. З них перші 13 автомобілів вже прибули в область і після оформлення документів будуть передані Центрам швидкої медичної допомоги.

«Наступним кроком стане створення єдиної обласної Центральної диспетчерської служби, яка підвищить оперативність приїзду швидкої допомоги на виклик пацієнта» - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

У Дніпропетровській області успішно реалізується Національний проект „Нове життя”, який здійснюється під патронатом Президента України Віктора Януковича. 

У рамках Національного проекту «Нове життя» у 2011 році у Кривому Розі був відкритий міжрайонний перинатальний центр, який розрахований на 76 ліжко-місць і приймає 3000 пологів на рік. 1 червня 2012 року у Дніпропетровську буде відкритий другий в області перинатальний центр. Він розрахований на 89 ліжко-місць та 4000 пологів на рік.Протягом 2011 року проводилася реконструкція та оснащення сучасним обладнанням регіонального перинатальногоцентру у           м. Дніпропетровськ. Загальна кошторисна вартість проекту - 84,7 млн. грн.

Система перинатальної допомоги у Дніпропетровській області  передбачає роботу двох перинатальних центрів та ефективну роботу екстреної медицини. Завдяки сучасним реанімобілям створені умови для перевезення новонароджених вагою від 500 грамів 

Важливим напрямком першого етапу процесу модернізації

галузі охорони здоров’я Дніпропетровщини

 є розвиток сімейної медицини

 

За словами експерта групи охорони здоров’я Комітету економічних реформ Валерії Лєхан, сімейна медицина є основою кращих систем охорони здоров’я світу – Швеції, Ісландії, Канади, Німеччини, і успішно реалізується в цих країнах вже понад 20 років. Сьогодні сімейна медицина, яка довела свою ефективність у Європі, впроваджується на Дніпропетровщині.

Протягом 2011 року на Дніпропетровщині створено усі необхідні 53 центри первинної медико-санітарної допомоги (з них 30 – у містах і 23 – у сільських районах), які включають мережу 377 лікарських амбулаторій сімейної медицини. 

На початок березня 2012 року у сімейних лікарів обслуговується  30,3% населення області, що на 10,3% більше, ніж у 2010 році.

В усіх медичних закладах первинного рівня був проведений аудит стану 

роботи. Для дооснащення медичних закладів первинного рівня Дніпропетровщина як пілотний регіон отримала у 2012 році 82 млн грн з державного бюджету на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги.

Забезпечення сімейними лікарями – це одне з першочергових завдань модернізації охорони здоров’я.

За дорученням губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула місцевими адміністраціями вирішено питання безкоштовної перекваліфікації та підготовки сімейних лікарів.

Протягом 2011 року в області спеціальну підготовку пройшли 169

 сімейних лікаря. На їх навчання було передбачено 945 тисяч гривень. У 2011 році сімейних лікарів було підготовлено у 7,3 рази більше, ніж у попередні роки (раніше підготовку за фахом «сімейний лікар» проходили 23 особи щороку). На сьогодні в області працює 369 лікарів загальної практики – сімейної медицини. У 2012 році заплановано підготувати ще понад 300 сімейних лікарів.

У 2011 році для забезпечення якісної підготовки висококваліфікованих медичних кадрів у Дніпропетровській області на базі Підгордненської амбулаторії було відкрито перший в Україні навчально-методичний центр для підготовки сімейних лікарів.

 Тут проходять навчання лікарі-інтерни, а також освоюють практичні навички сімейні лікарі. Наразі навчання пройшли 86 осіб. 

У 2011 році за дорученням Олександра Вілкула в усіх районах та містах області розпочаті регіональні програми місцевих стимулів, які передбачають 

доплати сімейним лікарям з місцевих бюджетів, забезпечення працівників медичної галузі житлом, мобільним зв’язком та проїзними квитками. Так, упродовж 2010 – 2011 років на Дніпропетровщині надано житло 165 медичним працівникам.

                             Підписано меморандум про співпрацю

Під час підсумкової колегії головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул та Президент Національної академії медичних

 наук України Андрій Сердюк підписали меморандум про співпрацю.

Національна академія медичних наук України виділяє квоти для надання спеціалізованої медичної допомоги населенню Дніпропетровської області в 28 наукових установах Національної Медичної академії Наук.

«Більше 3 тис. пацієнтів на рік з найважчими формами патологій зможуть отримати висококваліфіковану допомогу фахівців научних центрів. Ми вже прийняли 200 чоловік з вашої області. Такі центри знаходяться по всій Україні: у Києві, Харкові, Львові, Одесі, в Донецьку, у Дніпропетровську - інститут гастроентерології. Спеціалізована допомога здійснюватиметься за рахунок державного бюджету», - сказав Андрій Сердюк.

Також Андрій Сердюк відзначив успішний початок процесу модернізації охорони здоровя на Дніпропетровщині і подякував Олександру Вілкулу за особисту увагу до розвитку медицини в регіоні.

                 6 березня 2012 року    відкрито  після реконструкції блок №1 головного корпусу Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні (ДОДКЛ)

               Завдяки реконструкції, площу  корпусу було розширено вдвічі – з 1 тис м2 до 2 тис м2. Тепер у ньому розміщуються приймально-діагностичне відділення, травмпункт, клініко-діагностична лабораторія та центральне стерилізаційне відділення. Усі відділення оснащені сучасним обладнанням і працюють у цілодобовому режимі.

 На Дніпропетровщині проводиться системна модернізація охорони здоров’я – будуються нові корпуси та лікарні, об'єкти охорони здоров'я забезпечуються новим обладнанням, ремонтуються та реконструюються. Одним з ключових закладів області є Обласна дитяча клінічна лікарня, якій під керівництвом Олександра Вілкула протягом останніх двох років надається адресна допомога з покращення медичних послуг та створення належних умов для медичного персоналу.

Так, у жовтні 2010 року на базі лікарні губернатор відкрив сучасне неонатальне відділення для надання медичної допомоги новонародженим. У ньому створено комфортні палати для сумісного перебування матерів та немовлят, відділення обладнане новою медичною апаратурою.

На початку 2011 року Олександр Вілкул увів в експлуатацію новозбудований корпус №3 лікарні площею понад 7 тис квадратних метрів на 3 відділення (опікове, інфекційне і гематологічне), оснащених спеціальним обладнанням.

«Сьогодні ми відкрили ще один важливий корпус, площу якого було збільшено з 1 тис до 2 тис квадратних метрів. Це дозволить суттєво покращити роботу приймального відділення, зокрема, створити умови для невідкладної госпіталізації інфекційно хворих у спеціальні бокси з окремими входами, а також надавати якісну невідкладну допомогу при травмах, у тому числі проводити екстрене оперативне втручання», – сказав Олександр Вілкул.

Для цього у приймально-діагностичному відділенні облаштовано сучасну операційну, ургентну лабораторію, пункт зберігання крові та палати для післяопераційного спостереження. Крім того, у реконструйованому корпусі функціонуватимуть високотехнологічна клінічна лабораторія та центрально-стерилізаційне відділення, які забезпечать проведення високоточних лабораторних досліджень та впровадження нових методів стерилізації задля цілковитого запобігання поширенню інфекцій всередині лікувального закладу.

Вартість реконструкції блоку №1 головного корпусу Обласної клінічної дитячої лікарні становить понад 11 млн грн, які було виділено з обласного бюджету за ініціативи губернатора Олександра Вілкула.

«Таким чином Обласна дитяча клінічна лікарня стає одним з найсучасніших лікувальних закладів України. Наступним етапом підвищення якості медичної допомоги дітям стане відкриття в Дніпропетровську в червні 2012 року Регіонального перинатального центру, розрахованого на 4 тис пологів на рік. Центр будується за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», – сказав Олександр Вілкул.

Перший на Дніпропетровщині Міжрайонний перинатальний центр, розрахований на 3 тис пологів у рік, було відкрито в Кривому Розі у грудні 2011 року.

Протягом останнього часу на 28 об'єктах закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області були проведені роботи з будівництва та реконструкції. Введено в експлуатацію 11 будівель та відділень закладів, у тому числі – Марганецька центральна районна лікарня, Першотравенська центральна міська лікарня, Петропавлівська центральна районна лікарня, Дніпропетровське обласне комунальне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія», філіал поліклініки № 3 м. Дніпропетровська, Нікопольський пологовий будинок, Павлоградська центральна районна лікарня, Тернівська центральна міська лікарня та ін.

Довідково:

Обласна дитяча клінічна лікарня – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, який надає висококваліфіковану та консультативно-поліклінічну допомогу ІІІ рівня дітям всієї Дніпропетровської області.

Щорічно у травмпункті лікарні допомогу отримують 17 тис дітей, а через приймальне відділення проходять понад 24 тис юних пацієнтів.

 

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (11.03.2012)
Просмотров: 603 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]