Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

На Дніпропетровщині пройшов телеміст

У рамках реалізації регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», ініційованого губернатором Олександром Вілкулом, навчальні заклади Дніпропетровської області активно розвивають міжнародні відносини. У регіоні реалізуються проекти з питань обміну професорсько-викладацьким складом, студентами, інформацією, документами та публікаціями.

Проводяться зустрічі, семінари, конференції. Реалізуються спільні розробки навчальних програм та навчальних планів тощо. У рамках проекту на Дніпропетровщині відбулася науково-практична конференція (телеміст) між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Європейським центром ядерних досліджень (CERN, Швейцарія).

У телемості взяли участь члени Дніпропетровського відділення Малої академії наук України науково-технічного факультету Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, провідних вищих навчальних закладів області та науковці Європейського центру ядерних досліджень.

У рамках програми науково-практичної конференції пройшли інформаційні лекції про останні досягнення у сфері ядерних досліджень та фізики високих енергій, які провели провідні фахівці Європейської організації ядерних досліджень. Головним проектом Центру на сьогодні є великий андронний коллайдер. Його розробкою займаються понад 10 тисяч учених та інженерів зі 100 країн світу, у тому числі й з України. На конференції також йшла мова про можливість співпраці науковців Дніпропетровської області та CERN.

«Дніпропетровщина активно співпрацює з міжнародним науковим співтовариством. Регіон має потужну базу, видатну плеяду науковців. Імена Михайла Янгеля, Олександра Макарова, Володимира Скалозуба, Володимира Ваняшина та багатьох інших назавжди увійшли в історію світової науки. Розвиток регіональної та національної наукової системи наразі є одним із ключових питань розвитку Дніпропетровщини. І обласна влади приділяє цьому питанню особливу увагу. В області діє регіональний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», спрямований на реалізацію цього питання. У рамках проекту налагоджено активний діалог з ученими різних країн світу, який дає можливість співпрацювати, обмінюватися досвідом, створювати нові спільні проекти», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» в загальноосвітніх навчальних закладах діють профільні класи, де учні за своїми уподобаннями та здібностями обирають профіль свого навчання. Для талановитої молоді в області працює система позашкільних навчальних закладів, яка залучає до наукових досліджень сотні дітей, формує їх світогляд, навчає ставити перед собою мету і досягати її. Повний спектр наукових напрямків дає можливість розвивати різносторонні обдарування школярів.

Кращі учні працюють у Дніпропетровському обласному центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. На базі Центру діє науково-технічний факультет, де навчаються понад 400 школярів обласного відділення Малої академії наук України з фізики, математики, астрономії, обчислювальної техніки, приладобудування, прикладної економіки. Слухачі Малої академії наук мають можливість проводити досліди під керівництвом кращих науковців Дніпропетровщини, робити перші кроки у написанні наукових робіт.

Вищі навчальні заклади Дніпропетровської області активно розвивають міжнародні відносини. У регіоні реалізуються проекти з питань обміну професорсько-викладацьким складом, студентами, інформацією, документами та публікаціями. Проводяться зустрічі, семінари, конференції. Реалізуються спільні розробки навчальних програм та навчальних планів тощо.

Наразі Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара співпрацює з 30 вищими навчальними закладами світу, Національний гірничий університет підтримує ділові відносини з вищими навчальними закладами 40 країн світу, Дніпропетровський державний аграрний університет (ДДАУ) – з ВНЗ 18 країн світу, Дніпропетровський університет економіки і права співпрацює з 5 країнами світу.

В області проводяться конкурси «Краща рада молодих учених», «Найкращий молодий науковець» і «Молоді вчені – Дніпропетровщині». За підсумками цих конкурсів близько 40 студентів, педагогів та молодих вчених Дніпропетровщини у 2011 році пройшли стажування у провідних вишах світу.

 

 20 березня 2012 року    За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова взяла участь у засіданні Ради ректорів вишів ІІІ-ІV рівнів акредитації Дніпропетровщини (університети, академії, інститути).

У нараді взяли участь ректори і директори вищих навчальних закладів Дніпропетровської області, представники обласної влади та міського самоврядування, а також голова Дніпропетровського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Галина Бєлікова, директор Придніпровського наукового центру Національної академії наук України Віктор Біляков.

«Підтримка молоді та їх ініціатив, що сприятимуть розвитку регіону – один із складових напрямків роботи обласної влади у рамках губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». В області створюються необхідні умови для того, щоб молоді люди мали можливість реалізувати себе і свої проекти, в тому числі наукові. У 2012 році планується провести низку заходів та проектів у цьому напрямку», - сказала Марія Пустова.

Марія Пустова наголосила на ключових проектах обласної влади з підтримки молоді.

У 2012 році буде продовжено проведення обласних конкурсів «Кращий молодий вчений», «Краща рада молодих вчених», «Молоді вчені – Дніпропетровщині», виплата обласних іменних стипендій та іменних стипендій імені О.Макарова кращим учням професійно-технічних, студентам, аспірантам вишів та молодим науковцям Дніпропетровської області.

«Особливу увагу губернатор Олександр Вілкул приділяє працевлаштуванню випускників вузів. Завдання обласної влади створити необхідні умови, щоб молоді фахівці нашого регіону були працевлаштовані в нашій області і розвивали рідну Дніпропетровщину. У 2011 році за ініціативи Олександра Вілкула було проведено «Ярмарки вакансій», у яких взяли участь 3 виші і 18 училищ.

У цьому році планується розширення цієї практики проведення заходу із залученням більшої кількості вишів та зацікавлених роботодавців. Також буде створено електронну аналітичну систему «Ярмарок вакансій»», - сказала Марія Пустова.

 «У місцевих бюджетах всіх міст регіону передбачено фінансування на безоплатний позачерговий прийом дітей зі студентських родин до дошкільних навчальних закладів. Починаючи з вересня 2011 року студенти, які проживають у гуртожитках вишів мають право на отримання субсидії. На сьогодні вже отримали житлову субсидію 959 студентів. Звертаюся до вас, шановні ректори, з проханням всебічно сприяти у підготовці документів для студентів, що бажають отримати субсидії», – сказала Марія Пустова.

Цього року буде створено Молодіжний центр Дніпропетровщини, який стане ефективним механізмом молоді для реалізації своїх соціально-орієнтованих ініціатив. Центр в рази покращить взаємодію влади з молодіжними організаціями, органами студентського самоврядування і молодими людьми в цілому.

У 2012 році обласна влада разом з Дніпропетровською обласною Молодіжною радою проведе обласний конкурс на кращу організацію студентського самоврядування в вишах регіону. З метою розвитку лідерських якостей у активістів молодіжного руху області буде запроваджено проект «Школа молодого лідера».

За підтримки Олександра Вілкула цього року буде проведено обласний конкурс «Студент року Дніпропетровщини», який дозволить виявити кращих представників студентської молоді.

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (20.03.2012)
Просмотров: 435 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]