Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Марія Пустова: «За завданням Олександра Вілкула у 2012 році в кожному місті та районі Дніпропетровської області буде створено не менше одног
У Дніпропетровську у рамках спільного регіонального проекту «Родина для дитини», створеного за ініціативи губернатора Олександра Вілкула Дніпропетровською облдержадміністрацією та благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», відбувся круглий стіл на тему: «Шляхи розвитку сімейних форм виховання у Дніпропетровській області».
У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, керівник програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Дар'я Касьянова, а також представники Служб у справах дітей, Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівники інтернатних закладів, притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та представники громадських організацій області. 
Під час круглого столу фахівці обговорили питання системи розвитку сімейних форм виховання на Дніпропетровщині. На нараді були підбиті підсумки роботи регіонального проекту «Родина для дитини» за перші п'ять місяців 2012 року та визначені перспективи його реалізації до кінця 2012 року.
«Діти мають зростати в сім'ї. Адже родинне виховання, любов і турбота – це джерело щасливої долі дитини, її повноцінного розвитку й становлення як гармонійної та успішної особистості. На Дніпропетровщині реалізується один з перших в Україні комплексних регіональних проектів, що спрямований на перехід від інтернатних форм виховання до сімейних. У рамках цього проекту в регіоні за ініціативи губернатора Олександра Вілкула створюється сучасна система з розвитку сімейних форм виховання, в тому числі адресної роботи з дітьми та сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, з метою недопущення соціального сирітства», - сказала Марія Пустова.
Як зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ніна Тутова, у Дніпропетровській області у рамках проекту «Родина для дитини» голова облдержадміністрації Олександр Вілкул поставив завдання щорічно влаштовувати близько 20% вихованців інтернатів в сімейні форми виховання та усиновлення. Зокрема, в 2011 році 494 вихованця інтернатів області усиновлено та влаштовано в сімейні форми виховання. Це більше 20% дітей, які перебували в тому році в інтернатних закладах. «У 2012 році планується усиновити та влаштувати у сімейні форми виховання 20%, а це щонайменше 226 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, серед вихованці інтернатів області. За перші п'ять місяців 2012 року вже 172 вихованця інтернатних закладів усиновлено та влаштовано в сімейні форми виховання», - сказала Ніна Тутова.
Для посилення роботи з питань усиновлення у 2011 обласна влада підписала Меморандум про співпрацю з благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». Спільні дії спрямовані на розвиток сімейних форм виховання та профілактику соціального сирітства.
Створення дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей є одним із ефективних шляхів розвитку сімейних форм виховання. На сьогодні в Дніпропетровській області вже функціонує 67 ДБСТ та 325 прийомних сімей, в яких виховуються 1047 дітей.
На Дніпропетровщині створюються належні умови для того, щоб у кожному місті та районі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримували родинне виховання. За завданням Олександра Вілкула у 2012 році в кожному місті та районі області буде створено не менше одного ДБСТ», - сказала Марія Пустова.
Під час круглого столу розглядалося питання профілактики та недопущення соціального сирітства.
«У рамках проекту «Родина для дитини», який ми реалізуємо разом з обласною владою, буде створено сучасний Центр для роботи із родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах. Такий Центр буде відкрито наприкінці цього року. Концепція роботи закладу містить британський досвід, який акцентований на профілактиці та вирішенні проблем у родинах на ранніх етапах кризи», - сказала Дар’я Касьянова.
Як повідомлялось раніше, у середині травня 2012 року 10 спеціалістів служб у справах дітей Дніпропетровщини взяли участь у навчальних тренінгах у Лондоні. Протягом тижня спеціалісти вивчали британський досвід реформування системи інтернатних закладів. 
Також Дар’я Касьянова зазначила, що до кінця року в області за підтримки благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» відкриється 10 нових дитячих будинків сімейного типу. Для цього благодійний фонд придбає житло родинам або допоможе відремонтувати та обладнати їх власне. Ці десять сімей, які отримають фінансування, буде відібрано серед родин, які наразі проявили бажання та подали заявки на створення ДБСТ. 
Як зазначила директор Дніпропетровського обласного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді Ірина Кабат, в регіоні для надання практичної допомоги сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації в області створено робочу групу. До складу групи входять представники структурних підрозділів облдержадміністрації та громадськості. Завдання цієї групи – надання дієвої допомоги кризовим сім'ям, щоб не допустити вилучення дітей. На сьогодні проінспектовано та надано практичну допомогу 29 сім'ям з 14 міст та районів області, в яких росте 68 дітей. Робота у цьому напрямку продовжується.
З метою недопущення збільшення соціальних сиріт  в області за пропозицією Олександра Вілкула запроваджена та ефективно працює програма «Депутати за  благополуччя сімей». За депутатами різного рівня закріплена кризова сім'я – це понад 3,5 тисяч таких родин. Сім’ям з дітьми надається системна допомога – в організації лікування, придбанні продуктів харчування, меблів та побутової техніки, ремонті житла, у працевлаштуванні батьків тощо. 
У рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича за завданням губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині працює «гаряча» лінія «Якщо образили дитину» Дніпропетровського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за номером (056) 370-48-19. Основною метою «гарячої» лінії є своєчасне надання допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Гаряча лінія дозволить оперативно отримувати інформацію від громадян, що дасть можливість робити попереджувальні заходи. Працює «гаряча» лінія з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 17:00.

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (18.06.2012)
Просмотров: 382 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]