Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

«КОРИСНІ КОПАЛИНИ» НОВОМОСКОВЩИНИ
          Труба на рідних теренах, якою колись транспортувалася вода для зрошування полів Новомосковщини, надзвичайно приваблює любителів швидкої наживи. Досить високий кримінальний інтерес демонструють чисельні претенденти на металовироби, які перекопують кілометри землі в пошуках цієї труби. Скільки кілометрів її викопано, а скільки залишилося в землі? Питання, що не має відповіді. Документація прокладання підземних трубопроводів, топографічні карти  з їх схемами для міліції та й викопувачів «корисних копалин» поки є таємною інформацією. Тільки для міліції ця ситуація – один з основних чинників, що суттєво ускладнюють роботу в цьому напрямку, а злодіям в цій ситуації доводиться покладатися переважно на власні вміння та інтуїцію.
           Протягом лише 2010 року працівниками Новомосковського міського відділу міліції було виявлено півтора десятка фактів викрадення частин трубопроводу на території Новомосковського району, але тільки за чотирма фактами були порушені кримінальні справи за ст.185 КК України (крадіжка). В інших випадках неможливо прийняти об’єктивне рішення про порушення карних справ, бо власник цих труб не встановлений, з заявою про викрадення труб, які знаходяться у чий-небудь власності, в міліцію ніхто не звертався, тобто немає можливості встановити суму завданого збитку, документів, які б підтверджували належність труби тій чи іншій сільській або селищній раді, чи другим організаціям, не знайдено. І це є ще одним основним чинником, який ускладнює «трубопровідне питання». 
           Викрити злочин чи правопорушення – це лише перший крок до відновлення скривджених прав та інтересів. Компетенція  міліції  ним переважно й обмежується. Далі справа органів прокуратури, місцевої влади, які повинні встановити власників та прийняти заходи відповідного реагування. Тож  міліція  продовжує  виявляти  ці крадіжки і чекає дієвого механізму повернення справжньому власникові викраденого майна.

            Комментарий от "АКИ" 
         Фотографиями с места задержания лиц, воровавших трубы от былой оросительной системы Новомосковщины, мы хотим привлечь внимание читателей к тому, что реально творится рядом с нами. Оставим в стороне вероятные оправдания преступников, мол, сдавая трубы «на металл», они намеревались кормить семьи на вырученные деньги в период кризисной массовой безработицы и остановки предприятий. Тем более, что этот вопрос уже подробно обсуждался нами в №6 в материале «ГОЛОДНАЯ СВОБОДА». 
                Увидев на фотографиях эти трубы, оказывается некогда пролегавшие вдоль пахотных полей нашего региона, но сегодня – забитые камнями и землей, вспомнилось, что в Советском  Союзе  было законодательно закреплено ОБЯЗАТЕЛЬНО прокладывать оросительные системы везде, где выращивался какой-либо урожай. Дабы, в особо засушливые дни (даже не месяцы!) поливать поля и землю водой, поступающей из близлежащих водоемов по этим самым трубам. 
                 Знойное и бездождливое лето этого года погубило немало урожая на полях, оставшихся с палящими солнечными    лучами один на  один. Что  вызвало, в свою очередь, стремительный рост цен на продукты питания (особенно на хлеб, картофель, крупы) и с размаху вдарило по кошелькам каждого из нас! Чиновники всех рангов (причем, всех постсоветских пахотных республик) одинаково плакались и оправдывались  перед     потребителями: стихия – что с нее возьмешь! А   мы тут не  при чем – что могли, то и предпринимали в борьбе за урожай (то есть НИЧЕГО не предпринимали, ведь не ведрами же надо было поливать целые поля!).  
                 И вдруг «случайно обнаружилось», что вдоль плодородных полей Новомосковщины  давным-давно проложены каналы для подачи воды на поля. Про которые отчего-то «случайно забыли» те, кто призван по долгу своей деятельности обеспечивать эффективную и бесперебойную работу всего хозяйственного комплекса района. Зато про наличие этих труб прекрасно знали «копачи», видимо, уже БЕССОВЕСТНО  лишившие Новомосковщину многих километров СПАСИТЕЛЬНОЙ оросительной системы? 
                 Можно было бы остаться равнодушными в милицейским сводкам, мол, нас это не касается, мы живем не на полях и воду нам в дома подают централизовано. Но, если  вспомнить, что ранее и оросительные системы были «централизованными», если только представить, что скоро такие вот копатели доберутся и до придомовых трубопроводов… Коснется это НАШИХ интересов? Как уже сегодня ЗАСУХА на полях коснулась ценников в магазинах и сокращения нашей с вами покупательной способности… 
        23 вересня 2010р, "Урядовий портал”: прем’єр-міністр Микола Азаров  заявив під час наради з питань соціально-економічного розвитку на Одещині: «Що заважає вам відновити зрошувальне землеробство і отримувати гарантовані врожаї  сільгоспкультур, які щодня мають бути на столі у людей? 
Формуйте програму, звертайтесь в Уряд і ми будемо її реалізовувати!». 


КРИМІНАЛЬНИЙ ІНТЕРЕС НА МЕТАЛОВИРОБИ НЕ ЗГАСАЄ

               У вересні 2010 року у місцевих засобах масової інформації ми розповідали про непоодинокі факти викрадення частин трубопроводу, яким колись транспортувалася вода для зрошування полів Новомосковщини. І про те, чим ускладнюється робота правоохоронців по виявленню та попередженню таких фактів. Але, попри всі труднощі, новомосковські міліціонери продовжують не тільки виявляти крадіжки частин зрошувальної системи на території Новомосковського району, а й успішно розкривати такі злочини.

               11 січня цього року біля ставка, що належить ТОВ «Михайлівське-Плюс» поблизу села Михайлівка, були затримані 35-річний, 32-річний та 21-річний ранніше не судимі мешканці Новомосковська, які лопатами викопували частину трубопроводу. Наразі затримані дають правдиві свідчення, вирішується питання про порушення кримінальної справи, бо, як і у більшості випадків, ця частина трубопроводу нікому не належить, тобто немає потерпілого.

         Скільки б не демонстрували чисельні претенденти на металовироби свій кримінальний інтерес до трубопроводу в Новомосковському районі, все одно їм доведеться відповідати за свою незаконну корисливість по всій суворості Закону.

Т.М. Попова, майор міліції

 

  

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (01.03.2011)
Просмотров: 752 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]