Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Fitch: рейтинг Дніпропетровщини максимально високий для України

Рейтинг «B» / прогноз «Стабільний», присвоєний Дніпропетровській області, є найвищим серед регіонів України. На даний момент він є максимальним, тому що показники окремого регіону не можуть перевищувати рейтинг країни.

Про це повідомила старший спеціаліст з маркетингу та зв’язків з громадськістю міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings Анна Бикова.

Вона нагадала, що агентство Fitch Ratings присвоїло Дніпропетровській області України: довгострокові рейтинги в іноземній і національній валюті на рівні «B», короткостроковий рейтинг в іноземній валюті «B» і національний довгостроковий рейтинг «AA(ukr). Прогноз області по довгострокових рейтингах - «Стабільний».

«Ця оцінка є важливим індикатором ефективності нашої роботи. Системні перетворення, які відбуваються в регіоні відповідно до Комплексної стратегії розвитку, надають можливість Дніпропетровщині впевнено розвиватися. Це відбувається за рахунок системної модернізації базових галузей, підтримки точного машинобудування та космічної галузі, а також диверсифікації економіки. Завдяки цьому Дніпропетровська область впевнено займає провідні позиції і є інвестиційними воротами країни», – сказав губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул

При складанні рейтингу експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings відзначили сильну економіку Дніпропетровського регіону, гарне виконання бюджету і нульовий прямий ризик (прямий борг плюс інша заборгованість за класифікацією Fitch).

«У регіону сильна економіка, тут виробляється 10,2% від агрегованого валового регіонального продукту («ВРП») країни. В області проживає 7,3% населення України. Показник ВРП на душу населення в області на 40% перевищував середній рівень у країні в 2009 році», - зазначила Бикова.

В агентстві відзначають, що гарні показники Дніпропетровської області також підтримуються стабільною базою оподаткування. Представник Fitch пояснила: «Податок на доходи фізичних осіб – одне з основних джерел податкових надходжень і малочутливий до економічних циклів. Бюджет, як правило, є збалансованим, тому що область може використовувати лише грошові кошти з попередніх років для покриття дефіциту, якщо він виникає. До того ж у Дніпропетровській області немає прямого боргу й умовних зобов’язань».

При цьому в агентстві відзначили, що промисловий сектор Дніпропетровської області орієнтований на експорт, і в ньому домінують металургійна й гірничодобувна промисловість. Це означає, що економіка регіону піддана ризикам, пов’язаним з коливаннями цін та попиту на сировинні товари на внутрішньому й міжнародному ринках. Крім того, Дніпропетровська область контролює велику мережу підприємств комунальної форми власності, що призводить до додаткового тиску на витрати бюджету у формі адміністративних витрат і субсидій.

«Адміністрація області проводить реорганізацію зазначених підприємств з метою підвищення ефективності сектора. З урахуванням несуттєвого обсягу фінансових зобов’язань підприємств держсектору Fitch не розглядає ризик від компаній держсектору як значний», - зазначила Бикова.

При цьому фахівці Fitch відзначають: рейтинги регіонів стримуються суверенними рейтингами по всій Україні («B» / прогноз «Стабільний»). Тобто рейтинг «B» / прогноз «Стабільний» для Дніпропетровської області є максимально високим на даний момент, так як рейтинг окремого регіону не може перевищувати рейтинг країни, навіть якщо для цього є всі необхідні передумови. «Fitch Ratings бере до уваги сильну залежність регіонального бюджету Дніпропетровської області від рішень центрального уряду і в цілому розвивається інституційне середовище в країні», - пояснила Бикова.

Видання «Левый берег» повідомляє, що за словами експертів Fitch, сприятливим фактором для рейтингів деяких областей, в першу чергу для Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Одеської та Києва, стало б підвищення суверенних рейтингів України в поєднанні з прийнятним виконанням бюджету. За підсумками на жовтень 2011 року обсяг іноземних інвестицій в економіку Дніпропетровської області склав 8 млрд доларів, що є максимальним показником серед регіонів України.

                                 Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (08.02.2012)
Просмотров: 383 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]