Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Документальна виставка «Від вільного степу до незалежності, 1932–2012 рр.», присвячена 80-річчю Дніпропетровщини.

«80-річчня – знакова подія для Дніпропетровщини. На виставці представлені копії унікальних документів, що зафіксували життя Катеринославщини та Дніпропетровщини. Завдяки таким виставкам молоде покоління може побачити, як жили їхні предки на цих землях та зрозуміти, яка багата та яскрава історія рідного краю. Тут зароджувалось козацтво, і ще за часів Російської імперій на Дніпропетровщині активно розвивалася промисловість та інфраструктура. Наш регіон пережив жахи громадянської війни та розгромні бої Великої Вітчизняної. Потім – довгий шлях відновлення та розвитку регіону. Сьогодення – це нова епоха в історії регіону», - сказав Олександр Вілкул.

На стендах розділу «Козацький край» представлені документи Коша Запорозької Січі, карта місць розташування Запорозьких Січей, карти-схеми фортець, що існували в запорозькі часи, та інші матеріали.

У розділі «У складі Російської імперії» експонуватимуться: відомість Сукняної фабрики зі зразками сукон (1787 р.), фото Сукняної фабрики початку ХХ століття, лист правителя Катеринославського намісництва генерал-майора І. М. Синельникова за його власним підписом, план межування маєтку генерал-фельдмаршала К. Г. Розумовського в с. Кирилопіль Костянтиноградського повіту Катеринославського намісництва. (1788 р.), герби міст Катеринославської губернії, матеріали про розвиток промисловості Катеринославщини в другій половині ХІХ століття, фотографії з Південноросійської виставки, яка відбувалася в Катеринославі в 1910 році, фотографії з видами Катеринослава та інші матеріали.

Стенд «Громадянська війна» через документи різних владних структур допоможе уявити події, що тоді відбувалися: наказ Катеринославського повітового комісара про проведення мобілізації всіх старшин, підстаршин, козаків, лікарів, фельдшерів та інших військовозобов'язаних осіб, явку їх у штаб республіканських військ (16 січня 1919 р.), документи повстанської армії Нестора Махна і радянської влади.

Найбільший розділ виставки – «У складі радянської України» поділений на підрозділи - «Ліквідація розрухи, індустріалізація», «Створення Дніпропетровської області», «Велика Вітчизняна війна», «Відновлення господарства», «Подальший розвиток», де розміщені різноманітні матеріали відповідної тематики, що охоплюють період з 1922 по 1991 рр.

У розділі «У незалежній Україні» експонуватимуться фотоматеріали, що відображають події в нашій області за останній час: будівництво лікарень, благоустрій міст, будівництво об’їзної дороги навколо Дніпропетровська та інші.

               Виставка буде експонуватися у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації протягом тижня. Потім експозицію можна буде відвідати у приміщенні Держархіву області з 10.00 до 17.00 години.

                27 лютого 2012 року для 300 тисяч школярів Дніпропетровщини за ініціативи Олександра Вілкула пройшов Єдиний урок, присвячений 80-річчю області.

У рамках святкування 80-річчя Дніпропетровщини в усіх школах області за ініціативи губернатора Олександра Вілкула пройшов єдиний урок «Рідній Дніпропетровщині 80 років». У ньому взяли участь учні 1-11 класів. Це майже 300 тис школярів області.

 «Дніпропетровська область святкує своє вісімдесятиріччя. Це значна подія, яку наша область зустрічає впевненими досягненнями. Ми будуємо нові дороги, відкриваємо нові дитячі садочки та школи, будуємо лікарні. Дніпропетровщина – це один з найпотужніших європейських промислових центрів, космічна столиця країни. Знати та вивчати історію  – це означає любити наш регіон, державу та народ. У нашому регіоні живуть працьовиті, гарні й розумні люди, розвивається економіка, створюються нові можливості для розвитку. На Дніпропетровщині перед молодими людьми відкриваються широкі перспективи самореалізації. Для цього в нашому регіоні впроваджується один з кращих системних проектів в Україні з підвищення якості освіти «Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Це сьогодні ви ще школярі, а вже через декілька років доля Дніпропетровщини буде у ваших руках. Я, як ваш земляк і губернатор, упевнений у вас», - сказав губернатор Олександр Вілкул у своєму зверненні до школярів області.

Під час уроку учні ознайомились з історією створення Дніпропетровської області, з її досягненнями та видатними людьми, які прославили наш регіон на всю Україну та світ.

Також школярі переглянули документальний фільм про Дніпропетровську область, у якому висвітлюється хронологія подій становлення регіону, демонструються головні віхи життя області на шляху перетворення у потужний промисловий, сільськогосподарський та культурно-освітній регіон.

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (29.02.2012)
Просмотров: 424 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]