Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

До 80-річчя Дніпропетровщини

Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик: «На Дніпропетровщині налагоджений конструктивний діалог між профспілками, органами влади та роботодавцями»

                8 лютого 2012 року   Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів робочу нараду з головою Федерації професійних спілок України Юрієм Куликом. Голова ФПУ відзначив високі показники соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини. Завдяки системній роботі обласної влади на чолі з губернатором протягом 2011 року в області створено 69 тисяч нових робочих місць.

              «Соціальне партнерство – це європейська практика цивілізованих взаємин. У цьому питанні позиція обласної влади побудована на трьох «китах». По-перше, це своєчасна виплата зарплат і остаточна ліквідація заборгованості з їх виплати. По-друге, це підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки з метою зниження виробничих травм і нещасних випадків на виробництві. По-третє, це введення екологічно безпечних технологій виробництва. Ми поставили перед собою мету до 2015 року скоротити шкідливі викиди в атмосферу на дві третини. Всі перераховані питання знаходяться на моєму особистому контролі», - сказав губернатор Дніпропетровщини.

Заборгованість з виплати заробітної плати у 2011 році скоротилася на 36% або на 8,4 млн грн. Кількість підприємств-боржників з виплати заробітної плати скорочено на 46 одиниць (з 77 підприємств на 1 січня 2011 року до 31 підприємства на 1 грудня 2011 року). Загалом, завдяки жорсткому контролю з боку губернатора Олександра Вілкула впродовж 2010-2011 рр. заборгованість заробітної плати скоротилася у 6 разів з 89 млн грн. до 14,8 млн грн.

Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик високо оцінив роботу обласної влади щодо соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини та встановлення ефективних стосунків з профспілками та роботодавцями.

«На Дніпропетровщині налагоджений конструктивний діалог між профспілками, органами влади та роботодавцями. Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула область досягла високих результатів соціально-економічного розвитку. Упевнений, що продовження співпраці органів влади, профспілок та роботодавців є запорукою подальшого зростання регіону», - сказав Юрій Кулик.

Також завдяки системній роботі обласної влади на чолі з губернатором протягом 2011 року в області створено 69 тисяч нових робочих місць.

Губернатор зазначив, що нові робочі місця в регіоні створюються за рахунок підприємництва та розвитку промисловості, зокрема, за рахунок розширення потужностей та відкриття нових підприємств.  

Також в 2011 році було відкрито сучасний міський центр зайнятості у Кривому Розі.

Створення Центру зайнятості дало змогу поєднати інфраструктуру ринку праці, підвищити ефективність надання соціальних послуг безробітним, покращити співпрацю з роботодавцями і соціальними партнерами чотирьох адміністративних районів міста.

Як повідомлялося раніше, Олександр Вілкул став першим губернатором, який отримав найвищу відзнаку Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства».

               Олександр Вілкул: «За 2011 рік зовнішньоторговельний оборот товарами між Дніпропетровщиною й Канадою зріс у 1,7 рази»

                  10 лютого 2012 року Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час офіційної зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Троєм Лулашником.

«Україну і Канаду пов’язують не лише  ділові відносини. У Канаді проживає численна діаспора українців – близько мільйона чоловік. 24-м генерал-губернатором Канади був політик українського походження Роман Гнатишин. Саме Канада однією із перших визнала незалежність України в 1991 році. Тому наші країни об’єднують глибокі культурні та людські зв’язки, що, я впевнений, одночасно зі створенням нових можливостей для ефективного співробітництва, позитивно впливатиме на ділові відносини між нашими країнами і регіонами», –  сказав Олександр Вілкул.

Під час зустрічі сторони обговорили питання залучення канадських інвестицій в Дніпропетровську область, науково-технічне та культурне співробітництво.

Наразі загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області складає 8,1 млрд доларів США. У тому числі із Канади – 8,1 млн дол США. За 2011 рік зовнішньоторговельний обіг товарами області з Канадою зріс у 1,7 рази. У 2011 році на Дніпропетровську область припадало 12% від загального обороту товарами України з Канадою. У тому числі 12,8% – експортних, 11,6% – імпортних.

Із Дніпропетровської області до Канади експортуються чорні метали – 73%, вироби з чорних металів – 18%, хімічна продукція – 6%.

В області зареєстровано 9 підприємств, в які вкладено канадські інвестиції. Інвестиції залучені до операцій з нерухомістю, в будівництво, фінансову діяльність та ін.

В області за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку реалізуються п’ять проектів з надання технічної допомоги: «Регіональне врядування та розвиток (2005 – 2012)», «Розбудова  спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України (2010 – 2015)», «Місцевий економічний розвиток міст України (2010 – 2015)», «Розробка та впровадження публічної політики в Україні» та проект «Підвищення конкурентоздатності молочного сектору України, що спрямований на розвиток молочарського кооперативного руху.

             За підтримки Олександра Вілкула до 80-річчя Дніпропетровщини вийшла книга «Євреї Дніпропетровщини: історія та сучасність»

                9 лютого 2012 року  З нагоди відзначення 80-річчя Дніпропетровщини презентовано книгу «Євреї Дніпропетровщини: історія та сучасність». Книга вийшла в рамках губернаторського проекту «Національні культури Дніпропетровщини». Презентація пройшла в хоральній синагозі міста Дніпропетровська «Золота Роза».

В урочистостях узяли участь Головний рабин Дніпропетровська і Дніпропетровського регіону Шмуель Камінецький, члени Опікунської ради Дніпропетровської єврейської громади, другий секретар Посольства держави Ізраїль в Україні, директор Центру культури Ізраїлю в Дніпропетровську Неллі Шульман та інші представники єврейської громадськості Дніпропетровщини.

Презентуючи книгу, губернатор області Олександр Вілкул відзначив, що за 2010-11 роки Дніпропетровщина досягла вагомих успіхів у соціально-економічному розвитку і закріпила провідні позиції серед регіонів України як локомотив національної економіки, космічна столиця нашої країни та центр знань і сучасних технологій.

«В успіхах нашого регіону є вагомий внесок єврейської громади області. Імена багатьох євреїв вписані золотими літерами в минуле і сьогодення нашого регіону. Серед них поети та музиканти, вчені та інженери, архітектори і громадські діячі, бізнесмени, меценати і філантропи. Сьогодні єврейська громада Дніпропетровщини – це приклад єдності і згуртованості. Дуже важливо, що громада не замикається в собі, що чимало програм і проектів єврейської громади орієнтовані на людей всіх національностей і конфесій, які проживають в нашій області», - сказав Олександр Вілкул.

На сторінках книги відтворені історія та сучасність єврейської громади Дніпропетровщини від найдавніших часів до наших днів. Видання рясно та яскраво ілюстроване. Тексти написані українською та російською мовами. Обсяг книги – 112 сторінок.

«Презентація книги «Євреї Дніпропетровщини: історія і сучасність» для нас подія важлива й знакова. Ми дуже вдячні губернатору Олександру Вілкулу за те, що ця книга дала можливість нам по-новому побачити самих себе, оцінити всю безперервність історичного зв'язку від минулого через  теперішнє до майбутнього. Не менш важливо й те, що представники інших національностей дізнаються з цієї книги, скільки  євреї роблять для загального блага. Переконаний, що ініціатива губернатора щодо видання серії книг «Національні культури Дніпропетровщини» направлена на добро й зміцнення миру в нашому суспільстві, на те, щоб людям зробити краще», - наголосив Шмуель Камінецький.

На сьогодні єврейська етнічна громада Дніпропетровської області за кількістю представників єврейської національності, які проживають в Україні, є другою після міста Києва, та є однією з найвпливовіших у Європі. Духовним центром громади є синагога «Золота Роза», одна з небагатьох хоральних синагог, які збереглися в Україні.

Головний рабин Дніпропетровська і Дніпропетровського регіону Шмуель Камінецький є Головним рабином Об’єднаної єврейської громади України.

Наразі в області створені належні умови для реалізації освітніх і культурних потреб єврейської громади. Зокрема, в Дніпропетровську функціонує середня загальноосвітня школа №144, де вивчається іврит, історія, традиції і культура єврейського народу. Поглиблене вивчення івриту здійснюється також у навчальних закладах міст Дніпродзержинська та Кривого Рогу. Підготовка вчителів початкових класів проводиться приватним вищим навчальним закладом другого рівня акредитації «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт Хана».

У громаді налагоджена система соціальної допомоги незахищеним верствам населення. Працюють пансіони для хлопчиків і дівчаток з неблагополучних сімей, добродійні їдальні, будинок для людей похилого віку «Бейт Барух». Десятки єврейських громад України і СНД направляють своїх представників в Дніпропетровську єврейську громаду для вивчення досвіду її роботи.

Регіональні друковані засоби масової інформації, які відображають життя єврейської громади в області: газети «Шабат Шалом», «Шалом, Кривбасс», «Вісник науково-просвітницького центру «Ткума». Популярністю серед жителів усіх національностей користується єврейська тижнева телепрограма «Алеф».

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (13.02.2012)
Просмотров: 558 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]