Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Дмитро Табачник: «За всіма програмами освіти Дніпропетровська область є лідером».

Міністр науки і освіти, молоді та спорту України Дмитро Табачник

 позитивно оцінив стан освіти в Дніпропетровській області

 27 лютого 2012    :«Я позитивно оцінюю стан освіти в Дніпропетровській області, так як за всіма програмами освіти регіон лідирує. Незважаючи на те, що чисельність населення в області одна з найбільших в Україні, на сьогодні охоплення п'ятирічних дітей дошкільними установами (дитячими садами, нульовими групами) становить 98%. Дуже серйозно просунулися загальні показники дітей, які відвідують дитячі садки, - за півтора року показник збільшився на 10%. У Дніпропетровській області дуже потужна база професійно-технічної освіти, середньої та вищої. У регіоні близько 80 вузів, звичайно, на мій погляд, це надмірно. Однак є явні лідери – ДНУ ім. О. Гончара, Національна металургійна академія, Національний гірничий університет, Національний університет залізничного транспорту ім. академіка Лазаряна. Деякі вузи, особливо не державні з часом можуть відійти. Якщо говорити про середню освіту, то кількість дніпропетровських учнів, які перемагають у всеукраїнських олімпіадах, у захисті наукових робіт Малої академії наук, говорить про високу якість середньої освіти в регіоні», - сказав Дмитро Табачник.

Міністр зазначив, що Дніпропетровська область перша в Україну завершила систему електронного управління освітою.

«Також можу відзначити приємний момент, коли я був на всесвітній конференції з освіти, відвідав Оксфорд, де зустрів юних талановитих людей з Дніпропетровська, які там навчаються. Студенти попросили мене зберегти форму роботи з талановитими дітьми, систему предметних олімпіад, конкурсів і змагань. Дніпропетровська область перша в Україну завершила систему електронного управління системою освіти. Це дуже інноваційний і передової проект, за допомогою якого керівник обласного управління освіти може подивитися відвідуваність і успішність кожного учня області. Директор школи може зробити теж з учнями своєї школи. Крім того, батьки дітей можуть відслідковувати відвідуваність своєї дитини », - зазначив міністр.

Також Дмитро Табачник позначив кілька ключових позицій, які виділяють Дніпропетровську область з ряду регіонів України та роблять її лідером, зокрема, у сфері освіти.

«Кілька ключових позицій виділяють дніпропетровське освіта - якість шкільної освіти, це діалог роботодавців та випускників (вузів, профтехучилищ) і у всіх ланках підвищення якості освіти. В свою чергу ми передбачаємо підтримку на освітні програми Дніпропетровщини. У цьому році ми забезпечимо підручниками перші, другі класи, за програмою «Шкільний автобус» надамо кілька десятків нових автобусів для доступності освіти дітей, які живуть в сільській місцевості. Також будемо реалізовувати програму з оснащення комп'ютерами навчальних закладів. У 2011 році ми допомагали вищої освіти коштами держбюджету - у Національній металургійній академії за кошти держбюджету була створена сучасна бібліотека, а також центр для навчання дітей з особливими потребами», - зауважив Дмитро Табачник.

При поддержке Партии регионов в Днепродзержинске прошел Чемпионат Днепропетровской области по игре «Брейн-ринг» среди школьников

19 февраля в Днепродзержинском лицее новых информационных технологий №2 при поддержке областной организации Партии регионов прошел Чемпионат Днепропетровской области по игре «Брейн-ринг» среди школьников. В турнире приняли участие 22 команды знатоков из Днепропетровска, Днепродзержинска, Кривого Рога и Павлограда. В старшей возрастной группе (16-17 лет) первое место заняли игроки из Павлограда, в младшей возрастной группе (14-15 лет) лучшие результаты показала команда из Днепропетровска.

«Мне очень приятно, что именно Днепродзержинск стал местом напряжённого поединка между самыми эрудированными, талантливыми и настойчивыми знатоками. Этот чемпионат по «Брейн-рингу» среди команд школьников области проводится в рамках проекта «Развитие интеллектуального движения в Днепропетровской области», который был презентован председателем областной организации Партии регионов, губернатором Александром Вилкулом в конце прошлого года. Проект уже стартовал. В среду 15 февраля в областном центре прошел обучающий семинар для тренеров по игре «Что? Где? Когда?». Формируется база вопросов для интеллектуальных игр, в городах и районах области будут проводиться обучающие семинары, создаваться новые школьные и студенческие команды. Для оказания помощи будущим тренерам при поддержке Днепропетровской областной организации Партии регионов изданы методические рекомендации по организации интеллектуального движения, тираж которых составил 1000 экземпляров. В рамках проекта в школах региона будет введен факультативный курс «Интеллект». Этот курс будет основан на теории решения изобретательских задач и интеллектуальных играх. Все это будет способствовать всестороннему развитию молодежи и повышению качества образования. Мы, представители Партии регионов и руководства города Днепродзержинска, полностью поддерживаем инициативу Александра Вилкула в области развития интеллектуального движения», - сказал городской голова Днепродзержинска, председатель городской организации Партии регионов Станислав Сафронов.

Третье место на чемпионате Днепропетровской области по игре «Брейн-ринг» среди школьников в младшей группе заняла команда «6 килобайт» из Днепродзержинска (капитан – Богдан Кубарычев). Второе место досталось также игрокам из Днепродзержинска – команде «2 балла, 6 извилин» (капитан – Илья Козинец. Победителями в младшей возрастной группе стали знатоки из Днепропетровска – команда «Мама-анархия» (капитан – Илья Бондарчук).

В старшей возрастной группе на третьем месте оказались игроки из Кривого Рога – команда «Limited Edition» (капитан – Юрий Рябоконь). «Серебро» чемпионата досталось интеллектуалам из областного центра – команде «Такой Ляпсус» (капитан – Владислав Трипатхи). Главный приз турнира выиграли игроки команды «Теория вероятности» из Павлограда.

Станислав Сафронов вручил победителям обоих возрастных групп Кубки Партии регионов и ценные призы – собрания произведений классической литературы.

Пресс-служба  Днепропетровской областной организации    Партии регионов

21 лютого 2012 року У рамках святкування 80-річчя Дніпропетровської області начальник управління у справах фізичної культури і спорту Олександр Пшеничников презентував журнал «Спортивна Дніпропетровщина», виданий за підтримки Олександра Вілкула.

«Свій 80-річний ювілей Дніпропетровщина зустрічає з великими досягненнями у розвитку економіки, соціальної сфери, в тому числі фізичної культури і спорту. Конкретними досягненнями і перемогами наша область підтверджує статус регіона-лідера в Україні. 2012 рік визначений Президентом України Віктором Януковичем Роком спорту та здорового способу життя. В області під керівництвом губернатора Олександра Вілкула реалізується низка проектів задля розвитку в регіоні однієї з найпотужніших спортивних баз в Україні. Тому сьогодні ми презентуємо перший цілісний журнал, присвячений історії розвитку фізичної культури і спорту в регіоні протягом 80 років», - сказав Олександр Пшеничников.

На сторінках журналу розповідається про видатних людей, які зробили гідний внесок у розвиток фізкультури і спорту в регіоні: голів обласної фізкультурно-спортивної організації та органів центральної виконавчої влади. Окремі сторінки видання присвячені видатним досягненням спортсменів та тренерів нашої області на Олімпійських, Параолімпійських, Дефолімпійських іграх, чемпіонатах Світу та Європи, а також розвитку руху ветеранського спорту в регіоні.

Журнал зібрав у собі всю історію створення та діяльність обласних фізкультурно-спортивних товариств та Дніпропетровського обласного відділення Національного олімпійського комітету. Особлива увага приділяється  підготовці спортивного та кадрового резерву регіону, зокрема, у дитячо-юнацьких спортивних школах, Дніпропетровському вищому училищі фізичної культури, Дніпропетровській обласній школі вищої спортивної майстерності, у Дніпропетровському державному інституті фізичної культури та спорту та Дніпродзержинському коледжі фізичної культури.

Журнал «Спортивна Дніпропетровщина» наповнений цікавими ілюстративними матеріалами, фотографіями видатних спортсменів, тренерів, працівників галузі, які створювали та подовжують створювати славну спортивну історію регіону. Його буде передано у фізкультурно-спортивні заклади області та у Дніпропетровський історичний музей ім.Д.Яворницького.

23 лютого 2012 року У рамках святкування 80-річчя області у Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці презентовано Антологію літератури для дітей та юнацтва Придніпров'я «Сяєво Жар-птиці». Антологію підготовлено за підтримки губернатора Олександра Вілкула Дніпропетровською обласною організацією Національної Спілки письменників України.

«Книга «Сяєво…» – це унікальна збірка, яка зібрала кращі твори наших письменників-земляків XIX-XXI століття. Це прекрасний інтелектуальний подарунок для молоді і дорослих. Книга стане окрасою кожної бібліотеки і кожної школи Дніпропетровщини», - сказав губернатор Олександр Вілкул.

До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська за період з 1883 по 2012 роки.

У програмі свята діти прочитали свої улюблені вірші з Антології. Також з нагоди 80-річчя області у бібліотеці відкрито книжкову виставку «Письменники Придніпров’я – дітям». У заході взяли участь поети та письменники Дніпропетровщини.

«Я вдячна обласній владі на чолі з губернатором Олександром Вілкулом за підтримку та розвиток української літератури і мистецтва. Книга, яку сьогодні презентовано, є важливим внеском в літературну скарбницю Придніпров’я. Вона буде корисною для широкого кола читачів», - сказала голова правління Дніпропетровської обласної організації Національної Спілки письменників України Леся Степовичка.

За ініціативи губернатора Олександра Вілкула до 80-річчя області реалізується проект створення серії книг «Національні культури Дніпропетровщини». Кілька видань цього проекту вже побачило світ. Зокрема, це такі книги, як «Вірмени Дніпропетровщини: історія та сучасність» та «Євреї Дніпропетровщини: історія та сучасність».

22 лютого 2012 року  У рамках Комплексної стратегії розвитку регіону на Дніпропетровщині триває поповнення книжкового фонду бібліотек сільських районів.    Зокрема, Царичанська та Петриківська районні бібліотеки Дніпропетровщини у рамках гуманітарної програми Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк – Будапешт) і Міжнародного фонду «Відродження» стали переможцями конкурсу «Поповнення фондів сільських бібліотек й активізація їх культурно-просвітницької роботи з місцевими громадами». Кожна районна бібліотека отримала грант по 10 тис грн.

Найближчим часом бібліотеки Царичанського та Петриківського районів зможуть замовити літературу видану в Україні впродовж 2009-2011 років за різними напрямками. Серед них: дитяча література, сучасна українська проза та поезія, українська класика, зарубіжна класика, дитячі енциклопедії, словники та довідникові видання, а також підручники з історії, культури, політології, філософії та економіки.

 «У рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», ініційованого губернатором Олександром Вілкулом, особлива увага приділяється розвитку дітей та їх гуманітарному навчанню. Завдання обласної влади – створити всі необхідні умови для того, щоб діти незалежно від місця проживання: чи то село, чи то велике місто, мали можливість отримувати якісні й нові знання», - сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

У 2011 році за ініціативи Олександра Вілкула бібліотеки шкіл 22 сільських районів Дніпропетровщини отримали 388 книжкових комплектів. До переліку книжок увійшли найкращі твори української, російської та світової літератури (Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Іван Тургенєв, Оскар Уальд, Олександр Грін та інші).

Як повідомлялось раніше, 27 бібліотек Дніпропетровщини пройшли конкурсний відбір від національної програми «Бібліоміст» на отримання комп'ютерів та підключення до мережі Інтернет. Бібліотеки будуть модернізовані впродовж 2012 року.

29 лютого 2012 року   Визначено переможців обласного конкурсу учнівської молоді «Дніпропетровщина – регіон-лідер»

            Свої роботи на конкурс представили близько 250 школярів з усіх міст та районів регіону. Фіналістами стали 20 учнів: 10 – у номінації «Література та образотворче мистецтво» та 10 – у номінації «Економіка та екологія».

            У номінації «Література та образотворче мистецтво» представлені малюнки та графіка на тему «Дніпропетровська область: минуле і майбутнє». У номінації «Економіка та екологія» представлені наукові роботи на тему «Покращення екологічного стану та перспективи економічного розвитку Дніпропетровської області».

Цього дня конкурсанти захищали свої роботи перед журі, до складу якого увійшли заступник голови облдержадміністрація Марія Пустова, в.о. начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик, ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Михайло Романенко, член Національної спілки письменників України Сергій Бурлаков.

 «Розвиток молодіжного інтелектуального руху активно підтримує губернатор Олександр Вілкул. Щороку на Дніпропетровщині проходять різноманітні конкурси для школярів та студентів, які розкривають творчий потенціал талановитої молоді – майбутніх митців, літераторів, науковців. Упевнена, саме ці учні вже невдовзі братимуть активну участь у розвитку нашої області та країни», - сказала Марія Пустова.

За результатами захисту робіт було визначено переможці – по 3 у кожній номінації. За перше місце вручено музичний центр, за друге – електронну книгу, за третє – нобільний телефон, а 14 фіналістів отримали мр3-плеєри.

 2 березня 2012 р.   Зустріч з президентом Національної академії державного управління при Президентові України Юрієм Ковбасюком

           

 Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул провів зустріч з президентом Національної академії державного управління при Президентові України Юрієм Ковбасюком.  Під час зустрічі обговорили хід реалізації в області адміністративної реформи, яка спрямована на удосконалення інституту державної служби. Олександр Вілкул презентував Юрію Ковбасюку проекти, які реалізуються на Дніпропетровщині і забезпечують перехід роботи державних менеджерів до нових моделей державного управління.

            Зокрема, з листопада 2011 року впроваджується масштабний проект «Державне управління завтрашнього дня». Проект охоплює усі ланки персоналу регіональної і місцевої влади  в області. У грудні 2011 року обласна влада разом з міжнародною консалтинговою компанією «Deloitte» розпочала реалізацію ще одного ключового проекту «Побудова системи планування та контролю для облдержадміністрації». Обидва проекти реалізуються у відповідності до Рамкової угоди між облдержадміністрацією і Національним агентством України з питань державної служби, яка була підписана 7 жовтня 2011 року і в якій визначені напрямки і методи нашої співпраці у світлі завдань, поставлених Президентом України Віктором Януковичем.

           


2 березня 2012 р.
   Надія Подоплєлова відзначила подяками голови облдержадміністрації кращих випускників-магістрів Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Цього дня 275 випускників ДРІДУ НАДУ отримали дипломи магістрів державного управління. Юрій Ковбасюк відзначив високий рівень Дніпропетровської області у запровадженні новітніх інформаційних технологій та впровадженні проектних підходів в державний менеджмент, що забезпечує підвищення якості роботи органів влади.

В урочистостях узяли участь президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк, голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, заступник голови – керівник апарату Дніпропетровської облдержадміністрації Надія Подоплєлова, директор ДРІДУ НАДУ Сергій Серьогін, заступник голови – керівник апарату Запорізької облдержадміністрації Юрій Пелих та інші.

Звертаючись до присутніх Надія Подоплєлова зазначила: «Губернатор Олександр Вілкул визначив перед державними службовцями області завдання – працювати не на процес, а на результат. Щоб стати успішним державним управлінцем, необхідно працювати над собою щодня. І не тільки на службі. Для запровадження в Україні державного управління на рівні світових стандартів нашим Президентом Віктором Федоровичем Януковичем реалізується адміністративна реформа.  Вона передбачає розробку і  реалізацію нових моделей державного управління й удосконалення інституту державної служби».

Вона також зазначила, що в рамках адміністративної реформи на Дніпропетровщині з ініціативи Олександра Вілкула запроваджується проектний підхід, коли діяльність влади і держслужбовців спрямовані не на забезпечення бюрократичного процесу, а на досягнення конкретного результату соціально-економічного розвитку, який є основою підвищення якості життя наших громадян. І результати соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини за два роки підтверджують ефективність обраного курсу.

Кращих випускників-магістрів Надія Подоплєлова відзначила подяками голови облдержадміністрації.

            Дніпропетровщині реалізуються проекти, спрямовані на підготовку професійних держаних менеджерів.   Зокрема, з листопада 2011 року впроваджується масштабний проект «Державне управління завтрашнього дня».

Управління преси та інформації облдержадміністрації-

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (04.03.2012)
Просмотров: 524 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]