Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

50-річний ювілей від Дня запуску першого Дніпропетровського (ДС2) штучного супутника Землі, розробленого КБ «Південне» імені М.К. Янгеля

22 березня 2012 року    Олександр Вілкул: «За два місяці 2012 року обсяг виробництва на «Південмаші» в 15 разів перевищив рівень відповідного періоду 2011 року і склав майже 330 млн грн»

                Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав ракетобудівників Дніпропетровщини з 50-річним ювілеєм від Дня запуску першого Дніпропетровського (ДС2) штучного супутника Землі, розробленого КБ «Південне» імені М.К. Янгеля та виготовленого Південним машинобудівним заводом.

                 Під час урочистого засідання науково-технічної ради КБ «Південне» губернатор нагородив кращих працівників галузі. У засіданні також взяли участь другий Президент України Леонід Кучма, керівництво КБ «Південне», представники Національної Академії Наук України, вишів Дніпропетровщини та ракетобудівники.

За 50 років спеціалістами Дніпропетровської ракетно-космічної школи створено 7 типів ракет-носіїв, серед яких широко відомі всьому світу «Космос», «Інтеркосмос», «Циклон-2», «Зеніт-3», «Дніпро».

 Цими ракетами-носіями на космічні орбіти виведено близько 400 супутників 72 типів. У 2010 році було успішно виконано 3 запуски космічних апаратів різних країн світу за допомогою ракет-носіїв «Дніпро», «Зеніт-3». У 2011 році успішно виконано 6 запусків.

«Дніпропетровськ – космічна столиця України. Розвиток ракетно-космічної галузі та точного машинобудування є одним з ключових напрямків Комплексної Стратегії розвитку Дніпропетровщини. Для цього в регіоні ми відновлюємо розвиток технічної науки, створюємо умови для залучення молодих фахівців у галузь, підвищуємо умови праці та оплати праці машинобудівників. Важливим чинником є відновлення уваги держави до галузі», - сказав Олександр Вілкул.

У 2011 році на Південному машинобудівному заводі майже у 5 разів збільшився обсяг виробництва промислової товарної продукції у порівнянні з 2010 роком і склав близько 1,5 млрд грн. За два місяці 2012 року обсяг виробництва в 15 разів перевищив рівень відповідного періоду 2011 року і склав майже 330 млн грн.

За два місяці цього року середня заробітна плата на Південмаші зросла майже в півтора рази в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року і склала 3 135 грн. У КБ «Південне» зарплата зросла на 17% порівняно з аналогічним періодом 2011 року і склала понад 3,5 тис грн.

Президент України Віктор Федорович Янукович надає активну підтримку ракетно-космічної галузі. КБ «Південне» отримало звільнення від деяких видів податків, що дозволяє акумулювати зароблені кошти на розвиток підпріємства.

«Особлива увага в області надається вихованню молодого покоління. Майбутнє галузі залежить від нових талантів, які продовжать велику справу С. Конюхова, О. Макарова, М. Янгеля та інших великих ракетобудівників», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках губернаторської програми «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» навчальні програми профільних факультетів ВНЗ регіону розробляються з урахуванням потреб виробництва.

Південний машинобудівельний завод співпрацює з фізико-технічним факультетом та Технікумом ракетно-космічного машинобудування Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, машинобудівним коледжем Національної гірничої академії, Дніпропетровським вищим професійним училищем № 17 та іншими. Щорічно 1,5 тисячі студентів цих навчальних закладів проходять практику на підприємстві.

На Дніпропетровщині за підтримки голови облдержадміністрації проходить щорічна Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос», де молоді науковці різних країн обговорюють актуальні питання ракето-космічної галузі та обмінюються досвідом.

Для наукових розробок обласна влада надає молодим вченим гранти.

За ініціативи губернатора Олександра Вілкула проводяться конкурси «Краща рада молодих учених», «Найкращий молодий науковець» і «Молоді вчені – Дніпропетровщині». За підсумками цих конкурсів близько 40 студентів, педагогів та молодих вчених Дніпропетровщини у 2011 році пройшли стажування у провідних вишах світу.

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (26.03.2012)
Просмотров: 849 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]