Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Человек и Закон

Закон обратной силы не имеет…

      Новомосковська  міжрайонна прокуратура інформує:

Новомосковською міжрайонною прокуратурою здійснено перевірку  дотримання вимог Конституції та законів України в діяльності Новомосковської міської ради депутатів при винесенні рішень. Як виявилося, одне з рішень, прийнятих депутатами вже нового скликання, суперечить вимогам чинного законодавства і підлягає скасуванню. Стаття 58 Конституції України  визначає,  що Закони та інші нормативно-правові  акти  не  мають зворотної дії в часі. Таким чином, рішення Новомосковської міської ради депутатів VII сесії шостого скликання від 15.04.2011 року №182 «Про звільнення КП «НККП» від перерахування до бюджету орендної плати, отриманої у 2008-2010 роках» винесено незаконно, із порушенням вимог ст.58 Конституції України, оскільки охоплює час, що минув: 2008 - 2010 роки.

                Новомосковський  міжрайонний прокурор, молодший радник юстиції І. Степанов, видав Новомосковському міському голові Морозу С.А. свій ПРОТЕСТ на рішення VII сесії шостого скликання Новомосковської міської ради «Про звільнення КП «НККП» від  перерахування до бюджету орендної плати,  отриманої у 2008-2010 роках».

Прокуратурою встановлено, що рішенням Новомосковської міської ради депутатів VII сесії шостого скликання від 15.04.2011 року №182 «Про звільнення КП «НККП» від перерахування до бюджету орендної плати, отриманої у 2008-2010 роках» вирішено кошти, отримані комунальним підприємством «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» у 2008-2010 роках від оренди комунального майна, що знаходиться на його балансі та є власністю територіальної громади, у сумі 52428, 25 гривень залишити у розпорядженні комунального підприємства «Новомосковський комбінат комунальних підприємств».

Вказане рішення суперечить вимогам чинного законодавства і підлягає скасуванню з наступних підстав.

Відповідно до ст.19 Конституції України - органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підстав, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із п.10 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та  інші акти у формі рішень.

До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер,  розраховані  на  широке  коло  осіб  та  застосовуються неодноразово.

            У відповідності до ч.1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування»  акти ради,  сільського, селищного, міського голови, голови  районної в місті ради,  виконавчого комітету сільської,  селищної,  міської,  районної у місті (у разі її створення) ради,  прийняті в  межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими  на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями    громадян,    підприємствами,     установами     та організаціями,   посадовими  особами,  а  також  громадянами,  які  постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
            Рішенням Новомосковської міської ради від 07.06.2007 року №532          «Про оренду нерухомого майна, яке відноситься до комунальної власності територіальної громади міста» вирішено зобов’язати КП «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» перераховувати до місцевого бюджету грошові  кошти за оренду нерухомого майна, яке відноситься до комунальної власності територіальної громади міста Новомосковська у 100% розмірі.

Таким чином, зобов’язання про 100% перерахування грошових коштів до місцевого бюджету  виникло у КП «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» на підставі нормативного акта органу місцевого самоврядування від 07.06.2007 року.

            Стаття 58 Конституції України  визначає,  що Закони та інші нормативно-правові  акти  не  мають зворотної дії в часі, крім випадків,  коли  вони  пом'якшують  або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до ч. 2 п. 1 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону, прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право опротестовувати акти підприємств, установ, організацій, громадських   об'єднань,  а  також  рішення  і  дії посадових  осіб.

Таким чином, рішення Новомосковської міської ради депутатів Новомосковської міської ради депутатів VII сесії шостого скликання від 15.04.2011 року №182 «Про звільнення КП «НККП» від перерахування до бюджету орендної плати, отриманої у 2008-2010 роках» винесено незаконно, із порушенням вимог ст.58 Конституції України, оскільки охоплює час, що минув: 2008- 2010 роки.

 

Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акту і підлягає обов'язковому розгляду в десятиденний термін після його надходження. Про результати розгляду в цей же строк повідомляється міжрайонний прокурор. Залишення посадовою особою без розгляду протесту прокурора, а так само несвоєчасна відповідь на нього, тягне адміністративну відповідальність, передбачену ч.2ст.185-6КУпАП.

ВІДПОВІДНІ ДІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

 НА ПРОТЕСТ МІЖРАЙОННОГО ПРОКУРОРА:

                      Розглянувши Протест прокуратури № 2242 від 18.05.2011 р. на рішення міської ради №182 від 15.04.2011 р., та відповідно до ст..19, 58 Конституції України, ст..20 Закону України «Про прокуратуру» та керуючись ст..ст. 26, 42, 59, 73  п.34 ст.26, ст..33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням міської ради № 224 від 03.06.2011  за підписом міського голови С.Мороза, було скасовано  рішення міської ради «Про звільнення КП «НККП» від перерахування до бюджету  орендної плати, отриманої у 2008 – 2010 роках».  

«АКИ», за матеріалами Новомосковської міжрайонної прокуратури 
Категория: Человек и Закон | Добавил: Gross (17.06.2011)
Просмотров: 824 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]