Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Человек и Закон

Іван Ступак: «Новий Кримінально-процесуальний кодекс забезпечить презумпцію невинуватості»

«В усьому цивілізованому світі права людини є вищою цінністю порівняно із правами держави в особі її слідчих, контролюючих, регулюючих та усіляких каральних органів. До сьогоднішнього дня в Україні діяв Кримінально-процесуальний кодекс 1960 року, який мав відверто звинувачувальний ухил за сумно відомим принципом «була б людина, а стаття знайдеться». У результаті, кількість виправдувальних вироків в Україні не перевищувала 1%, тоді як у багатьох країнах Європейського Союзу цей показник складає 2030%», - відзначив заступник губернатора.

За його словами, далі жити за таким кодексом було просто неможливо, тому що він не відповідав стандартам сучасної, європейської, демократичної кр

аїни у царині прав та свобод людини. Натомість реформування Кримінально-процесуального законодавства стало важливою складовою виконання Україною взятих на себе міжнародних зобовязань. Зокрема, перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи.

«Президент України Віктор Янукович своїм Указом створив робочу групу із розробки нового КПК, який у свій час пройшов ретельну, в тому числі міжнародну, експертизу. Прийняття нового КПКце величезний крок на шляху до розвитку в Україні демократії, побудови правової держави, гуманізації судочинства та повернення всієї державної системи обличчям до громадян», - зазначив Іван Ступак.

Зокрема, підкреслив він, новий КПК фактично забезпечує презумпцію невинуватості. Тобто, ставлення до будь-якої людини, що бере участь у судочинстві, як до особи, вина якої у скоєнні злочину ще не доведена.

«Ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу  означає, що у кримінальному процесі пріоритетом стає не покарання, як було дотепер, а дотримання прав людини, її повне виправдання, якщо вина не доведена. Він також гарантує реальну, а не лише декларативну рівність можливостей держави та окремої особи, та забезпечує змагальність процесу кримінального провадження, надає громадянам значні можливості для захисту своїх прав, свобод та інтересів. Слідчі та судові процедури значно удосконаляться, а терміни їх реалізаціїскоротяться. Це все сприятиме підвищенню оперативності розгляду справ», - переконаний заступник голови облдержадміністрації.

Управління преси та інформації облдержадміністрації


Категория: Человек и Закон | Добавил: Gross (13.02.2012)
Просмотров: 443 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]