Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Человек и Закон

Іван Ступак: «Декриміналізація відповідальності за економічні правопорушення – це реальне втілення європейських стандартів до українського з

Декриміналізація відповідальності за економічні правопорушення – це реальне втілення європейських стандартів до українського законодавства. Так прокоментував заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Іван Ступак зміни законодавства  щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, які були ухвалені парламентом з ініціативи Президента України Віктора Януковича і вступили в дію з 17 січня цього року.

«Відтепер за низку економічних злочинів замість позбавлення волі встановлено покарання у вигляді великого штрафу», - зазначив заступник губернатора.  Це, підкреслив він, не є безкарністю. Адже найголовніше, що у вигляді штрафу має бути відшкодований розмір завданого збитку. При цьому покарання штрафом може бути замінене на позбавлення волі у випадку несплати штрафу за вчинення економічних злочинів.

«За цілу низку дій, за які раніше призначалося ув’язнення – тепер можна сплатити штраф, як це робиться в усьому цивілізованому світі. Засуджені особи, для яких тепер відповідно до Закону позбавлення волі замінене на штраф, – мають можливість сплатити до держбюджету відповідні кошти та бути звільненими з місць позбавлення волі. Згідно із законом, ці штрафи будуть не менші від суми завданих збитків», - наголосив Іван Ступак.

За його словами, взяття під варту, як запобіжний захід, також замінюється на внесення грошової застави. Це стосується раніше не судимих осіб, підозрюваних чи обвинувачуваних у вчиненні злочину, за який раніше було передбачено строк ув’язнення до п’яти років.

«Важливий аспект прийняття вказаних законодавчих змін, які ініціював Глава нашої держави, це захист підприємців від протиправного тиску правоохоронних органів», - відзначив заступник голови облдержадміністрації. Адже, наголосив він, необґрунтовано завищений рівень криміналізації правопорушень у цій сфері, невиправдано широке коло підстав для позбавлення волі, призводили до зловживань з боку правоохоронних органів під час притягнення підприємців до кримінальної відповідальності.

              Окрім гуманістичного аспекту, даний закон має ще й позитивні економічні наслідки для бюджету країни. «Мова йде не лише про прямі надходження до бюджету від сплати штрафів та застав, але й, наприклад, усунення перепон для розвитку підприємництва, підвищення інвестиційної привабливості країни. Відтепер підприємці почуватимуть себе у більш захищених умовах», - зазначив Іван Ступак.

              Таким чином, підкреслив він, ухвалені з ініціативи Президента України Віктора Януковича законодавчі зміни – це величезний крок у впровадженні до українського законодавства європейських вимог і стандартів, згідно з якими за скоєння згаданих правопорушень пріоритет надається застосуванню фінансових санкцій.

                                                                 Дніпропетровськ, 07 лютого 2012 року, Управління преси та інформації облдержадміністрації
Категория: Человек и Закон | Добавил: Gross (08.02.2012)
Просмотров: 499 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]