Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » ВЫХОД ЗДЕСЬ!

Обласна влада інформує

               02 лютого 2012 року, Олександр Вілкул: «У березні 2012 року Дніпропетровщина вперше за останні 35 років отримає Схему планування території області».

               Про це губернатор Олександр Вілкул повідомив, відкриваючи нараду щодо розробки й затвердження проекту Схеми планування території Дніпропетровської області на період до 2031 року.

«Схема планування території області є важливим інструментом проектного та адресного управління регіоном у рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини. Цей стратегічний документ покликаний стати базою для формування місцевих програм соціально-економічного розвитку територій області», – сказав Олександр Вілкул.

Відсутність Схеми планування території області протягом останніх 35 років – з 1976 року – стримує соціально-економічний розвиток області. У 2010 році губернатор Олександр Вілкул поставив завдання перед відповідними службами області доопрацювати проект Схеми планування території області й до кінця 2011 року провести його державну експертизу. Наразі завдання губернатора виконано. Позитивний висновок держекспертизи було отримано 7 грудня 2011, і 16 січня 2012 року Олександр Вілкул підписав розпорядження про затвердження проекту Схеми планування територій Дніпропетровської області, який буде винесено на розгляд сесії обласної ради вже в березні 2012 року. Це об'ємний документ, який складається з 4-х томів на понад 600 сторінок тексту і 14 аркушів графічної частини.

Проект Схеми планування території області визначає такі пріоритетні напрями:

розвиток господарського комплексу області;

 демографічний прогноз;

 проектне використання земель та природно-ресурсного потенціалу;

 розвиток інженерної інфраструктури територій;

охорона об'єктів національно-культурної спадщини;

Схема планування території області насамперед вирішує питання чіткого розмежування виробничої і соціальної сфер життєдіяльності. Схема у своїй концепції передбачає розвиток певних цільових територій області. І про це говорять цифри. По-перше, згідно зі Схемою не зменшується кількість населених пунктів області. На сьогодні їх 1499 і цю кількість сіл, селищ і міст пропонується зберегти і в майбутньому.

Крім того, Схемою планування території Дніпропетровської області передбачається:

збільшення площ населених пунктів (з 29,1 тис га до 32 тис га), у тому числі за рахунок збільшення площ житлової забудови;

 збільшення протяжності доріг державного значення на 80% або на 740 км – з 936 км до 1680 км, у т. ч. міжнародних з 415 до 791 км. Зокрема, у 2011 році в області вже збудовано 18 км першої черги об'їзної дороги Дніпропетровська, а в цьому році будівництво дороги буде продовжено – планується побудувати ще 8 км другої черги.

збільшення площ рекреаційного та оздоровчого призначення більш ніж в два рази – з 3,3 тис га до 7,8 тис га, а також збільшення земель природоохоронного призначення – з 27,8 тис га до 273,7 тис га, тобто майже в десять разів. На сьогодні в області вже зарезервовані території для створення на них нових заказників.

При цьому згідно з проектом Схеми планування території області площа виробничого сектора за рахунок раціонального використання земель та впровадження нових технологій передбачено збільшити лише на 2,9 тис га - з 70 тис га до 72,9 тис га.

У 2011 році губернатор Олександр Вілкул дав доручення головам райдержадміністрацій приступити до розробки Схем планування територій районів області. На ці цілі з обласного бюджету було виділено 1,89 млн грн. За ці кошти було виконано оновлення топогеодезичних підоснов для подальшої розробки та оновлення містобудівної документації для 11 районів, області а також розпочато розробку Схеми планування Криворізького району. У 2012 році ця робота буде продовжена. На ці цілі в обласному бюджеті за ініціативи вже виділено 1,89 млн грн. Олександр Вілкул поставив завдання головам райдержадміністрацій закінчити роботи з оновлення топогеодезичних підоснов решти 11 районів області.

ДОВІДКА:

Схема планування території – планувальна документація, яка розробляється у розвиток Генеральної схеми планування території України та визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови, використання територій адміністративно-територіальних одиниць та їх окремих частин. Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що інструментом державного регулювання територій є містобудівна документація, яка поділяється на документацію державного, регіонального та місцевого рівнів. Схема планування території області відноситься до містобудівної документації регіонального рівня.

Проект Схеми планування території Дніпропетровської області розроблений інститутом «Діпромісто». Схема планування території Дніпропетровської області складається з 4 томів.

Том І включає в себе прогноз та визначення пріоритетних напрямків розвитку господарського комплексу адміністративних одиниць області, демографічний прогноз, трудові ресурси, пропозиції з розвитку функціонально-планувальних елементів території області, сучасне та проектне використання земель.

Том ІІ – природно-ресурсний потенціал території області, стан та охорону навколишнього середовища, транспорт, інженерну підготовку та захист території, гідротехнічні заходи, інженерну інфраструктура (водопостачання, водовідведення, енергопостачання), основні техніко-економічні показники.

Том ІІІ – заходи з охорони об’єктів культурної спадщини.

Том ІV – пропозиції з реалізації рішень Схеми планування території області.

Затвердження проекту Схеми планування території Дніпропетровської області дасть можливість підвищити ефективність планування територій, прийняття програм розвитку області, районів та населених пунктів, програм господарського, соціального та культурного розвитку шляхом  розроблення містобудівної документації місцевого рівня, схем планування та генеральних планів населених пунктів.

 02 лютого  2012 року, Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині впроваджуються системи моніторингу атмосферного повітря».

              На Дніпропетровщині впроваджуються системи моніторингу атмосферного повітря. Перша така система вже встановлена в Дніпропетровську. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час зборів керівного складу цивільного захисту області щодо підведення підсумків роботи у сфері цивільного захисту в 2011 році та визначення основних завдань у сфері цивільного захисту на 2012 рік.

               «У серпні 2011 року я дав доручення мерам міст з найбільшим екологічним навантаженням – Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ – встановити системи моніторингу атмосферного повітря. Ці системи працюють в автоматичному режимі, дані оновлюються кожні 20 хвилин», – сказав Олександр Вілкул.

                До кінця 2012 року в обласному центрі запустять 6 систем моніторингу. У Кривому Розі в лютому запустять 2 установки, а до кінця 2012 року планують закупити ще 2. У Дніпродзержинську цього року змонтують 5 постів з охорони атмосферного повітря. Крім того, ще 2 пости відстежуватимуть радіоактивність.

                 02 лютого  2012 рокуОлександр Вілкул: «У 2011 році на Дніпропетровщині на 42% знизився показник загибелі дітей під час надзвичайних ситуацій».

                 У 2011 році на Дніпропетровщині на 42% зменшилася кількість надзвичайних ситуацій. Настільки ж знизився показник загибелі дітей під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, у порівнянні з 2010 роком кількість надзвичайних ситуацій в області скоротилася з 17 до 10, а інших надзвичайних випадків – з 16 тис 347 до 15 тис 749.

                  Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час зборів керівного складу цивільного захисту області щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту в 2011 році та визначення основних завдань у сфері цивільного захисту на 2012 рік.

«Попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій завжди перебуває на особливому контролі обласної влади. Щороку ми технічно посилюємо рятувальні загони – закуповуємо нове обладнання, впроваджуємо новітні сучасні технології. Завдяки цьому в області вдалося на 15% знизити показники загибелі людей, у тому числі на 42% - дітей, під час надзвичайних ситуацій», – сказав Олександр Вілкул.

Торік з обласного бюджету в рамках регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту в Дніпропетровській області на 2011 – 2015 роки виділено 1 млн грн. За ці кошти головне управління МНС у Дніпропетровській області закупило для роботи рятувальних підрозділів 5 мотопомп, дизельний генератор, 2 комплекти гідравлічного інструменту, 2 освітлювальні вежі, 9 апаратів на системному повітрі, 16 бензопил, 8 пожежних рукавів, 30 автомобільних радіостанцій. Також для оперативної доставки до місця надзвичайної ситуації (пожежі) особового складу, аварійно-рятувальних інструментів, речовин для гасіння пожеж закуплені п’ять автомобілів пожежної першої допомоги АППД-2(3310) 274.

Використання в роботі цих технічних засобів на 12% підвищило рівень ефективності аварійно-рятувальних робіт при пожежах та надзвичайних ситуаціях, на 9% – рівень захисту життя та здоров'я рятувальників, на 12% – оперативність реагування на надзвичайні ситуації, на 7% – координацію дій при застосуванні техніки на лісових пожежах.   

            03 лютого 2012 року, Олександр Вілкул: «Дніпропетровщина впевнено почала  2012 рік – рік свого 80-річного ювілею».

                Про це голова облдержадміністрації Олександр Вілкул сказав під час виступу на черговій сесії облради.

«Чітке виконання обласного бюджету та показників державного бюджету в 2011 році дозволило регіону досягти вагомих результатів у соціально-економічному розвитку і закласти потужну основу для подальшого поступального руху вперед у 2012 році», - сказав губернатор.

Головними досягненнями бюджетного процесу минулого року Олександр Вілкул вважає зростання доходів загального та спеціального фондів обласного бюджету. У порівнянні з 2010 роком вони зросли майже на 260 млн грн або на 14,5% і склали понад 2 млрд грн. При цьому надходження податку з доходів фізичних осіб по області зросли майже на 200 млн грн або на 18% і склали майже 1,3 млрд грн.

«Зростання доходів бюджету - ознака того, що в області створено сприятливий бізнес-клімат для ефективної роботи реального сектора економіки і залучення в нього інвестицій.

Дніпропетровщина впевнено увійшла в 2012 рік. Вже 13 січня цього року був повністю завершений процес затвердження місцевих бюджетів області. Всі 389 бюджетів були прийняті вчасно.

«Зараз основна увага обласної та місцевої влади в бюджетному процесі має приділятися питанню чіткого виконання обласного та місцевих бюджетів. Це кредо роботи обласної влади, яке дозволяє ефективно планувати, управляти та втілювати в життя проекти та заходи в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону та Програми реформ нашого Президента», - наголосив губернатор.

Він підкреслив, що наразі перед органами виконавчої влади та місцевого самоврядування області стоїть завдання максимально ефективно і максимально безаварійно пройти період сильних морозів. В області розгорнуто роботу 126 стаціонарних та 32 мобільних пунктів обігріву населення. З 26 січня через пункти обігріву на Дніпропетровщині пройшли і отримали медичну і психологічну допомогу понад 6 тис осіб, в першу чергу соціально незахищених груп населення, у тому числі й бездомних. При облдержадміністрації створено обласний штаб, а у всіх містах і районах області створені і працюють 35 місцевих штабів.

«Наше завдання – забезпечити належну роботу об'єктів життєзабезпечення населення: котельних, водопроводів, газопроводів, а також тепло-, водо-газо-і електромереж», - сказав Олександр Вілкул.

Модернізація об'єктів ЖКГ і впровадження енергоефективних технологій на котельнях та підприємствах теплової енергетики області є пріоритетом Комплексної стратегії розвитку регіону. Тож на сесії облради з ініціативи губернатора було прийнято рішення про модернізацію системи опалення обласної лікарні імені Мечникова та переведення її на альтернативне паливо (вартість проекту понад 2 млн грн). Також облрада ухвалила рішення про модернізацію ще чотирьох котельних у місті Дніпропетровську (на загальну суму 1 млн грн).

За програмою розвитку театрів області до категорій, які можуть безкоштовно відвідувати театральні вистави, а це школярі, студенти і держслужбовці, відсьогодні додано й ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Також у рамках регіональної програми розвитку територій заповідного фонду за ініціативи губернатора рішенням облради відсьогодні створено ще 7 ландшафтних заказників загальною площею майже 6,5 тис гектарів. Торік таких заказників було створено 17. Таким чином, відтепер загальна площа заповідного фонду області становитиме 75 тис га.

Олександр Вілкул привітав депутатів облради та всіх жителів області з місяцем лютим – тим місяцем, коли Дніпропетровщині виповнюється 80 років.

У ці дні по всіх містах і районах пройдуть масштабні святкові заходи. Як офіційного характеру, так і культурно-розважального. Зокрема, для молоді з ініціативи Олександра Вілкула заплановано провести великий концерт юних талантів Дніпропетровщини, які стали переможцями в таких загальнонаціональних проектах як «Х-Фактор», «Майданс», «Україна має талант», «Голос країни», «Фабрика зірок» та інших.

 Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: ВЫХОД ЗДЕСЬ! | Добавил: Gross (04.02.2012)
Просмотров: 516 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]