Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » ВЫХОД ЗДЕСЬ!

16 грудня 2011 р. Дніпропетровщину відвідав Президент Республіки Таджикистан.

Емомалі Рахмон та Олександр Вілкул обговорили можливості співпраці Таджикистану та Дніпропетровщини в сільському господарстві та харчовій промисловості 

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул презентував Президенту Республіки Таджикистан Емомалі Рахмону стан та перспективи розвитку сільськогосподарської галузі та виробництва харчової продукції на Дніпропетровщині.

«Наше завдання – забезпечити розвиток агропромислового комплексу таким чином, щоб перейти від сировинної моделі сільського господарства до виробництва високоякісних продуктів харчування. Це дозволить забезпечити експорт, зокрема і в Таджикистан, продуктів харчування, які будуть відповідати найвищим світовим стандартам», – сказав губернатор Дніпропетровщини.

Олександр Вілкул також додав, що у рамках розвитку кластеру сільського господарства в області збільшуються потужності овочесховищ регіону.

 На Дніпропетровщині вже діє 57 сховищ місткістю більше 161 тис тонн, у тому числі ємність овочесховищ з холодильним обладнанням – понад 103 тис тонн. Триває будівництво 15 сучасних сховищ, загальний тоннаж яких складе 45 тис тонн.

У Дніпропетровській області активно розвивається сільський кооперативний рух. На сьогодні в області діють 28 сільгоспкооперативів в 13 районах (10 молочних, 9 зернових, 5 тваринницьких, 5 зі збору врожаю й обробки землі, 2 плодово-овочевих).

У рамках підтримки молочного тваринництва для двох молочних кооперативів Покровського району (с. Олександрівка та с. Андріївка) придбані сучасні молоковози ТАТА LPT-613. Безкоштовно передано в користування 30 племінних нетелів до кооперативу села Олександрівка Покровського району. Також реалізується проект з будівництва молочної ферми в Покровському районі вартістю майже 2 млн доларів США. «Ці проекти ми реалізуємо спільно з провідними міжнародними донорськими організаціями методом співфінансування. Це – європейський підхід і практика», – сказав губернатор.

В агроуніверситеті ведеться робота з підготовки висококваліфікованих кадрів. Провідні агропромислові компанії регіону надали для навчання студентів цього вишу найсучаснішу сільськогосподарську техніку.

«Влада відроджує систему зрошування для розвитку овочівництва. У регіоні запроваджене раціональне й науково обґрунтоване використання земель», – наголосив Олександр Вілкул та додав: «Як результат, за підсумками 10 місяців зростання валової продукції в сільському господарстві області перевищило 14%, м'яса – на 10,3%, яєць – на 11,8%, молока – на 1,5%. У цьому році в області зібрано рекордний урожай – понад 3,6 млн тонн зернових».

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон відвідав корпорацію «Агро-Союз» у Синельниківському районі. Йому була представлена робота молочнотоварного комплексу. Тут утримуються 2 тис корів голштинської породи. Щоденно підприємство продає до 54 тонн молока, а це 9500 тис літрів молока на рік. Показники якості молока відповідають американським стандартам «Класу А», які у світі наразі є найвищими. Молоко використовується для виробництва продуктів дитячого та дієтичного харчування.

Також Емомалі Рахмон оглянув сучасну сільськогосподарську техніку, яку виробляє  корпорація.

Генеральний директор корпорації «Агро-Союз» Сергій Прокаєв розповів гостям про історію створення та розвитку підприємства, презентував основні напрями діяльності та продукцію.

Після ознайомлення з роботою Дніпропетровщини у сільськогосподарській галузі Емомалі Рахмон дав доручення профільному міністерству організувати обмін досвідом та навчання аграріїв Таджикистану на Дніпропетровщині.

Емомалі Рахмон та Олександр Вілкул відвідали Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова та конструкторське бюро «Південне» імені М.К.Янгеля

 Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул та генеральний директор Південного машинобудівного заводу імені О.М. Макарова Віктор Щеголь та  генеральний директор ДП «Конструкторське бюро «Південне» Олександр Дегтярев ознайомили Президента Республіки Таджикистан з роботою підприємства та його перспективами. У заході також узяв участь Президент України 1994-2005 років Леонід Кучма.

 «Дніпропетровщина є одним з провідних центрів ракетобудування в світі. Дніпропетровськ – космічна столиця України. Розвиток космічної галузі, високих технологій, точного машинобудування є одним з пріоритетів Комплексної стратегії розвитку регіону», – сказав Олександр Вілкул.

Розвиток ракетобудування отримав активну підтримку нашого Президента Віктора Федоровича Януковича, Уряду України та регіональної влади. Зокрема, одним з пріоритетних у цьому напрямку є розвиток у освітнього кластера, підготовка висококваліфікованих кадрів для космічної галузі та підтримка грантами обласної влади досліджень і розробок молодих вчених.

Емомалі Рахмон оглянув виробництво ракето-космічної техніки, виробництво та готові зразки конверсійної продукції – трактор, екскаватор,тролейбус, трамвай, елементи вітроенергетичної установки Т600.

«Завдяки високотехнологічному обладнанню та високій кваліфікації персоналу підприємства на орбіту виведено понад 400 космічних апаратів та запущено 125 ракетоносіїв. Саме завдяки Південмашу, Україна є п'ятою у світі космічною державою. Для нас велика честь, що сьогодні Президент Таджикистану відвідує це підприємство. Ми розраховуємо на розвиток взаємин з Таджикистаном у сфері точного машинобудування та високих технологій», – наголосив Олександр Вілкул.

Емомалі Рахмон та Олександр Вілкул відвідали Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І.Яворницького 

Директор музею Надія Капустіна представила почесним гостям культурну спадщину Дніпропетровської області. Зокрема, губернатор Олександр Вілкул та Президент Таджикистану ознайомилися з експозиціями «Наш край у давнину», «Край у ХIV-ХVIII ст. Історія Запорізького козацтва», «Історія Катеринославської губернії наприкінці ХVІІІ – першій половині ХІХ ст.», «Катеринославська губернія в 1861-1916 рр. Промисловий розвиток краю», «Катеринославщина у роки революційних перегонів», «Дніпропетровщина 1920 – 40 рр.».

У залі «Наш край у роки Великої Вітчизняної війни» була представлена різноманітна зброя, фотографії, нагороди та документи. Гості звернули особливу увагу на музейні експонати, пов’язані з Героєм Радянського Союзу Тохтосином Мурзаєвим – таджиком, який брав участь у боях на Бородаєвському плацдармі під час визволення Дніпропетровщини.

Після екскурсії Емомалі Рахмон зробив пам’ятний запис у книзі почесних гостей музею. А голова облдержадміністрації Олександр Вілкул вручив почесному гостеві регіону копію Скіфської пекторалі. 

Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон отримав диплом Почесного доктора Національного гірничого університету.   

Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон отримав диплом Почесного доктора Національного гірничого університету. Про це стало відомо під час зустрічі Президента Республіки Таджикистан та голови облдержадміністрації Олександра Вілкула з професорсько-викладацьким складом, студентами вищих навчальних закладів та представниками таджицької діаспори. На згадку про Національний гірничий університет його ректор Геннадій Півняк вручив Президенту Таджикистану золоту медаль ім. академіка Олександра Терпигорева.  

Звертаючись до Емомалі Рахмона, Олександр Вілкул зазначив: «Дніпропетровщина є одним із провідних наукових та освітніх центрів Східної Європи. І виші Дніпропетровщини відкриті для студентів Республіки Таджикистан. Наразі у нас навчаються 37 таджицьких студентів. І ми готові до поглиблення співпраці.

Олександр Вілкул також додав, що підприємства Дніпропетровщини відкриті для співпраці з підприємствами Республіки Таджикистан, зокрема, у проектах в енергетичній галузі – гідроенергетиці, вуглевидобутку, переробці сільгосппродукції, модернізації залізничного рухомого складу, електрифікації муніципального транспорту в Душанбе. «Ми готові обговорити всі взаємовигідні пропозиції про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво і розраховуємо на розвиток відносин Дніпропетровщини і Республіки Таджикистан», – сказав Олександр Вілкул.

Довідка:

На Дніпропетровщині навчаються 37 таджицьких студентів: з них 7 – у Національному гірничому університеті, 11 – в Українському державному хіміко-технологічному університеті, 8 – у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури, 5 – у Дніпродзержинському державному технічному університеті, 6 – у Криворізькому національному університеті.

Олександр Терпигорев – вчений у галузі гірничої справи, професор кафедри гірничого мистецтва Катеринославського вищого гірничого училища й Катеринославського гірничого інституту. Основні праці – з проблем підземної розробки родовищ корисних копалин, механізації та автоматизації гірничих робіт, конструювання гірничих машин і механізмів, раціоналізації праці в гірничій промисловості, гідромеханізації та підземної газифікації, розвитку гірничої науки, організації гірничотехнічної освіти. Першим розробив і ввів у гірських інститутах курс механізації гірничих робіт. Уперше організував кафедру гірських машин.

 

Управління преси та інформації облдержадміністрації

Категория: ВЫХОД ЗДЕСЬ! | Добавил: Gross (18.12.2011)
Просмотров: 563 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]