Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Местные Новости

Результат адаптації регіональної системи освіти до реальних потреб ринку праці.

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул відкрив сучасний навчальний центр IQ 267 заводу «Ітерпайп Ніко Тьюб» для підготовки та підвищення кваліфікації персоналу підприємства. Під час свого робочого візиту на завод губернатор провів нараду щодо адаптації професійно-технічної освіти до реальних потреб ринку праці регіону.

               «Відкриття сучасного навчального центру на базі заводу «Інтерпайп Ніко Тьюб» - це успішний результат адаптації регіональної системи освіти до реальних потреб ринку праці, яка проходить у рамках реалізації Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини. Такий підхід дозволяє готувати спеціалістів, які будуть стовідсотково забезпечені роботою, а провідним підприємствам регіону – кадрово забезпечити процес своєї модернізації. Це європейський підхід, який сьогодні застосовується на провідних підприємствах Дніпропетровщини у сфері професійно-технічної освіти», - сказав Олександр Вілкул.

Губернатор привітав перших слухачів навчального центру підприємства з професійним святом – Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України. «Завдяки вашій завзятій, щоденній праці, Дніпропетровська область впевнено несе почесне звання локомотива національної економіки. Завдяки вам Дніпропетровщина – відома у всьому світі як центр виробництва високоякісної металургійної продукції. Вітаю вас, сильних та мужніх людей, загартованих як сталь, які щиро люблять свою роботу, з професійним святом», - сказав Олександр Вілкул.

Навчальний центр IQ 267 заводу «Інтерпайп Ніко Тьюб» – це новий підхід до навчання персоналу, сучасні навчальні програми, комфортні умови і сучасний дизайн. Відкриття «IQ 267» стало ще одним кроком до розвитку нової виробничої культури в компанії та гірничо-металургійному комплексі Дніпропетровщини і всієї України.

«Впровадження новітнього підходу до професійного навчання металургів – лише частина комплексної програми розвитку підприємства. «Інтрепайп Ніко Тьюб» є одним з перших підприємств в Україні, де розвивається сучасна культура виробництва», – зазначив генеральний директор ТОВ «Інтерпайп  Ніко Тьюб» Віктор Костанецький.

Як доповів губернатору Віктор Костанецький, Центр складається з 5-ти навчальних аудиторій, конференц-залу, комп'ютерного класу, кімнати переговорів і кабінету для співробітників. Всього навчальні аудиторії IQ 267 розраховані на навчання 84 осіб. У класах розташовані сучасні навчальні місця, дошки з маркерами, мультимедійні проектори, ноутбуки. Кожен клас обладнаний кондиціонером. У комп'ютерному класі є 12 стаціонарних комп'ютерів та мультимедійний проектор, також навчальний центр має в своєму розпорядженні мобільний комп'ютерний клас на 18 ноутбуків. Конференц-зал на 80 місць оснащений зручними кріслами, обладнаними підставкою для ведення записів під час презентацій і всім необхідним технічним оснащенням для проведення тренінгів та конференцій.

Для організації навчання робітничих професій Навчальний центр має відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Ліцензія дає право надавати послуги з професійно-технічного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Загальна кількість ліцензованих професій - 62.

Для проведення занять з робітничих професій Центр залучатиме викладачів Нікопольського технікуму Національної металургійної академії України та Нікопольського центру професійної освіти. Цей вид професійної освіту включено в програму навчального центру «IQ DO IT!». Вона спрямована на навчання персоналу заводу робітничим професіям, освоєння суміжної професії, підвищення кваліфікації та перекваліфікацію.

Крім того, на базі Навчального центру розроблені програми додаткового навчання, націлені на різні групи персоналу. Зокрема, програма «IQTALENT!» спрямована на навчання співробітників ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб», що займають ключові керівні посади. Вона націлена на комплексну підготовку керівників для вирішення бізнес-завдань заводу і забезпечення ключових управлінських позицій за рахунок якісних і підготовлених внутрішніх кандидатів.

Друга програма – «IQ MANAGER!». Її мета – виявити потенціал менеджерів і реалізувати перехід на новий рівень управлінського мислення. Наступна програма «IQLEADER! Basic Level» дає можливість розвиватися перспективним робітникам, які в майбутньому готові зайняти позицію майстра. Програма «IQLEADER! Advanced Level» передбачає навчання перспективних майстрів ділянок, які володіють високим потенціалом для подальшого розвитку. Мета програми – за допомогою кращих майстрів провести культурні та організаційні зміни в цехах і безпосередньо на виробничих ділянках.

За програмою «IQTEAM!» будуть навчатися молоді співробітники підприємства, які отримають навички управління та професійні знання від директорів і начальників відділів заводу.

Як повідомлялося раніше, обласна влада з ініціативи Олександра Вілкула разом з Європейським фондом освіти та роботодавцями реалізують в області пілотний проект з удосконалення системи профтехосвіти. Її мета – спільними зусиллями налагодити в регіоні підготовку висококваліфікованих фахівців робітничих спеціальностей, в яких є потреба на підприємствах області.

Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання головному управлінню освіти й науки та головному управлінню промисловості Дніпропетровської облдержадміністрації розробити методичні рекомендації, аби досвід підприємства «Інтерпайп Ніко Тьюб» зі створення сучасного навчального центру IQ 267 був поширений для практичного застосування у професійно-технічних навчальних закладах та на підприємствах гірничо-металургійного комплексу регіону.

 

                  м. Нікополь, 10 липня 2012 року  Олександр Вілкул: «Модернізація трубного виробництва – це вагомий внесок у підвищення і зміцнення економічної конкурентоспроможності Дніпропетровщини й усієї України».

               Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул провів виїзну нараду щодо модернізації трубного виробництва в регіоні в рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини. Нарада пройшла на базі цеху підготовки виробництва заводу «Інтерпайп Ніко Тьюб», який було введено в експлуатацію на початку липня 2012 року.

                Реконструкція цеху підготовки виробництва проводилась з липня 2011 року по липень 2012 року та є одним з етапів підготовки заводу до прийому й використання заготовки виробництва Електросталеплавильного комплексу ТОВ «МЗ «Дніпросталь», перша плавка сталі на якому відбулася в січні 2012 року. Наразі комплекс працює в тестовому режимі. Повний запуск відбудеться восени 2012 року.

                 Після виходу на повну потужність сучасного електросталеплавильного комплексу «Дніпросталь» завод «Інтерпайп Ніко Тьюб» та решта трубних заводів компанії «Інтерпайп», які виготовляють і постачають на вітчизняний і світовий ринки труби для нафтогазової промисловості, будуть повністю забезпечені високоякісною трубною заготовкою українського виробництва. Це дозволить цілком відмовитися від імпортування відповідної заготовки з Оскольського електрометалургійного комбінату (Курська область, Російська Федерація).

                 «Модернізація трубного виробництва на Дніпропетровщині – це вагомий внесок у  підвищення і зміцнення економічної конкурентоспроможності Дніпропетровщини і всієї України. Це виконання завдання з імпортозаміщення, яке поставив перед нами наш Президент Віктор Федорович Янукович. В основі цієї модернізації сучасний новий електросталеплавильний комплекс «Дніпросталь», який буде урочисто відкрито восени і який дозволить перейти на новітні технології виробництва та забезпечить високоякісною заготовкою трубні заводи Дніпропетровщини. Важливо, що вже зараз, ще на етапі роботи «Дніпросталі» в тестовому режимі, відбувається реконструкція і модернізація всіх суміжних підприємств. Зокрема, й заводу «Інтерпайп Ніко Тьюб», - сказав Олександр Вілкул.

                  Як доповів губернатору генеральний директор ТОВ «Інтерпайп  Ніко Тьюб» Віктор Костанецький, проект реконструкції цеху підготовки виробництва (ЦПВ) заводу виконувався в два етапи. На першому етапі був зроблений капітальний ремонт критої частини цеху підготовки виробництва з ємністю складу 14 тис тонн.    Під час другого етапу проведена реконструкція зовнішнього складу ЦПВ з ємністю складу 15 тис тонн і виконано ремонт адміністративно-побутового комплексу площею 2 тис м2. У рамках проекту реконструкції придбано залізничний кран, 31 вагон для перевезення трубної заготовки територією підприємства, промисловий тепловоз, п’ять елетромостових кранів, п’ять електроталей (механізм для внутрішньоцехового транспортування вантажів підвішеною монорейкою), два трансформатори. Вартість реконструкції – понад 70 млн грн.

Як повідомлялося раніше, на Дніпропетровщині за перше півріччя 2012 року порівняно із аналогічним періодом 2011 зросли обсяги виробництва:

           концентрату – 2,4%;

           обкотишів – 7,4%;

           агломерату – 15,4%;

           труб – 5,7%.

Середньодобові обсяги виробництва труб у червні поточного року порівняно із травнем зросли на ВАТ «Інтерпайп НТЗ» на 7,5% та на ТОВ «Інтерпайп НікоТюб» - на 8,7%.

 

                 м. Нікополь, 10 липня 2012 року      Олександр Вілкул: «Дніпропетровщина – єдиний постачальник у країни СНД безшовних нержавіючих труб для атомної енергетики, здатний виготовляти труби довжиною до 27 метрів»

 

              Дніпропетровщина - єдиний постачальник у країни СНД безшовних нержавіючих труб, який здатний виготовляти труби довжиною до 27 метрів для систем охолодження потужних атомних реакторів.

              Це стало можливим завдяки модернізації трубоволочильного цеху ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН», що проходить у рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини.

              Про це губернатор Олександр Вілкул сказав під час наради щодо роботи трубоволочильного цеху холодного виробництва СЕНТРАВІС. Нарада присвячена підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних металургійних підприємств.

              З нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості губернатор відкрив Дошку пошани трубоволочильного цеху холодного виробництва (ТВЦ) ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН» та відзначив кращих працівників цеху Почесними грамотами облдержадміністрації.

 

Трубоволочильний цех холодного виробництва ПрАТ «Сентравіс» є лідируючим постачальником холоднодеформованих труб для атомної енергетики Росії та СНД. Практично всі АЕС на території колишнього СРСР обладнані теплообмінними трубами, зробленими в трубоволочильному цеху «СЕНТРАВІС». Інструментальні труби ТВЦ використовуються в паливних системах автомобілів провідних європейських брендів. Зокрема, Audi, BMW, Mini Cooper.

Навесні 2012 року у цеху успішно закінчені випробування по освоєнню технології термообробки особливо довгих труб (більше 20 метрів) з феритних  марок сталі. Дана технологія повністю виключає необхідність наступних обробок труб з використанням кислотних ванн, а також зменшує витратні операції додаткової обробки.

«Гірничо-металургійний комплекс Дніпропетровщини без перебільшення є одним із найпотужніших промислових комплексів України, підприємства галузі є найважливішими містоутворюючими об’єктами регіону, основним місцем зайнятості та забезпечення необхідним рівнем соціальної захищеності населення. Використання нових технологій, підвищення конкурентоспроможності продукції, раціональне використання природних ресурсів та збереження навколишнього природного середовища – це нагальні завдання, які ставить перед нами наш Президент Віктор Федорович Янукович. Вирішення цих питань передбачено Комплексною стратегією розвитку нашого регіону. І ми спільними діями ефективно їх реалізуємо», - сказав Олександр Вілкул.

Губернатор зазначив, що Дніпропетровщина - єдиний постачальник у країни СНД безшовних нержавіючих труб, який здатний виготовляти труби довжиною до 27 метрів для систем охолодження потужних атомних реакторів. Це стало можливим завдяки модернізації трубоволочильного цеху ПрАТ «Сентравіс». Як результат - компанією вже на вигідних умовах отримано та відправлено у виробництво замовлення на особливо довгі труби для машинобудівного дивізіону «Росатома» компанії «Атоменергомаш».

У 2012 році на ТВЦ заплановано підвищення ефективності виробництва труб малого діаметру.

У квітні 2011 року губернатор Олександр Вілкул під час робочої поїздки до ПрАТ «Сентравіс» акцентував увагу керівництва підприємства на необхідності посилити соціальну відповідальність та активніше брати участь у житті міста Нікополь. Із 1 жовтня 2011 року в компанії стартувала програма добровільного медичного страхування. У рамках соціального партнерства влади та бізнесу ПРАТ «Сентравіс» фінансує соціальні програми по трьох ключових напрямках: сучасна освіта молоді, розвиток медицини й охорони здоров’я, підтримка незахищених соціальних груп, у першу чергу, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, інвалідів і ветеранів.

Незабаром у Нікополі у рамках соціального партнерства та губернаторської програми «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» буде створено і відкрито ресурсний центр для навчання новітнім технологіям у сфері освіти та створено «Електронну школу» для дітей з особливими освітніми потребами.

«Соціальне партнерство - це приклад європейських практик та високої відповідальності влади й бізнесу перед жителями. Мета у нас одна – успішний розвиток міста й регіону та підвищення якості життя мешканців. Проекти партнерства бізнесу й влади, спрямовані на поліпшення якості життя людей, які сьогодні успішно реалізуються на Дніпропетровщині, є втіленням принципів відповідальності перед суспільством як обласної влади, так і приватних компаній, таких як «Сентравіс». Саме такі проекти роблять наші міста й райони кращим місцем для життя, що створює надійну перспективу для подальшого розвитку нашого регіону», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках наради та з нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості губернатор відкрив Дошку пошани трубоволочильного цеху холодного виробництва ПрАТ «Сентравіс продакшн Юкрейн». На Дошці пошани трубоволочильного цеху відзначені 4 бригади та 32 передовика холодного виробництва. Конструкція дошки виготовлена силами механо-енергослужби ТВЦ із труб, вироблених у цеху. Аналогічна дошка пошани буде відкрита і в трубопресовому цеху компанії 13 липня в рамках урочистих зборів до Дня Металурга.

З нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості губернатор також відзначив трьох кращих працівників ТВЦ ПрАТ «Сентравіс продакшн юкрейн» Почесними грамотами облдержадміністрації.

 

Довідково:

В нараді також взяли участь заступник голови Дніпропетровської обласної ради Андрій Шипко, міський голова Нікополя Руслан Токар та генеральний директор ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН» Юрій Атанасов.

У 2011 році в трубоволочильному цеху компанії було здійснено виробництво майже 8,5 тис тонн холодних труб, що на 10% перевищило планові показники. За 6 місяців поточного року цех на 100% впорався з плановим завданням, виробивши 4,6 тис тонн холодних труб.

Загальна чисельність персоналу трубоволочильного цеху в 2011 році склала 863 чоловік. За 5 місяців 2012 року колектив цеху поповнився ще на 40 чоловік і на сьогодні нараховує 903 співробітника.

Категория: Местные Новости | Добавил: Gross (11.07.2012)
Просмотров: 661 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]