Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Человек и Закон

За рік дії Закону України «Про доступ до публічної інформації» Дніпропетровською облдержадміністрацією опрацьовано більше 270 запитів на інф

За рік дії Закону України «Про доступ до публічної інформації» Дніпропетровською облдержадміністрацією опрацьовано більше 270 запитів на інформацію. Відповіді на всі ці запити були надані відповідно до термінів, визначених у діючому законодавстві. Про це повідомила завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації облдержадміністрації Алла Разуваєва.

«Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул тримає на жорсткому контролі виконання регіональними органами влади виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». Цей закон забезпечує відкритість та прозорість роботи органів державної влади. Відповіді на запити, які надійшли до облдержадміністрації за рік дії закону, надані з додержанням термінів, визначних  чинним законодавством», - сказала Алла Разуваєва.

Із зазначеної кількості запитів 109 отримано поштою, 132 - електронною поштою, 1 - по телефону, 6 - факсом, 23 -  у інформаційно-ресурсному центрі «Відкрита влада».

Найбільше запитів надійшло від фізичних осіб – 132 запити, 90 – від юридичних осіб, від об’єднань громадян без статусу юридичної особи – 49.

Більшість запитів стосувалися діяльності в таких галузях як економіка, підприємництво, промисловість, житлово-комунальне господарство, освіта, охорона здоров’я та інше. Зокрема, людей цікавила інформація про встановлення світлофорів зі спецсигналами для жителів з проблемами зору, скільки в області відкрито дитячих садків та створено навчально-виховних комплексів типу "дитсадок-школа”, кількість релігійних організацій, споруд на території області у цілому та за окремими конфесіями, кількість закуплених автомобілів для збирання та транспортування твердих побутових відходів у 2011 році тощо.

Як повідомила завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації облдержадміністрації Алла Разуваєва, кожен громадянин, який бажає подати запит на інформацію, може надіслати його  електронною поштою на адресу public@adm.dp.ua, або направити поштою за адресою: 49004, м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 1, Дніпропетровська облдержадміністрація (на конверті вказати "Публічна інформація”).

 

Складати запит необхідно за спеціальною формою. Зі зразками форм можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Дніпропетровської облдержадміністрації у розділі «Доступ до публічної інформації» - http://adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(DOCWEB)/BFE7633B0F5E6DB1C2257896003BB31C?OpenDocument ). За цим посилання також можна ознайомитися із систеою обліку публічної інформації, яка впроваджена в облдержадміністрації. 

Подати запит також можливо особисто за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 1, в регіональному інформаційно-ресурсному центрі "Відкрита влада” (к. №6).  З понеділка по четвер з 9 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45 (обідня перерва з 13:00 до 13:45)  працівники сектору допоможуть правильно оформити запит та за потреби нададуть консультацію щодо доступу до публічної інформації.

            Подати запит також можна за номером телефону (056) 742-70-61 та факсом (056) 742-85-54.

Робота із запитами в облдержадміністрації проводиться в автоматизованій системі діловодства «ДОКПРОФ 2.0», де ведеться облік та здійснюється контроль за терміном надання відповіді.

За інформацією сектору забезпечення доступу до публічної інформації

 

На Дніпропетровщині презентовано перший регіональний сайт, на якому розміщена інформація про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування в сім’ю

На Дніпропетровщині презентовано перший регіональний інформаційний сайт www.media.deti.dp.ua, що сприяє влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання. Сайт створено Дніпропетровською обласною благодійною організацією «Сяйво веселки» у рамках реалізації спільного проекту «Родина для дитини» Дніпропетровської облдержадміністрації та благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». На сайті розміщена інформація, фото- та відеоматеріали про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також на сайті представлена ​​корисна інформація для потенційних прийомних батьків. У презентації взяли участь заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Марія Пустова, керівник програм і проектів благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Дар'я Касьянова, начальник служби у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації Ніна Тутова,        голова правління Дніпропетровської обласної благодійної організації «Сяйво веселки» Андрій Пінчук.

         «Соціальний захист прав та інтересів дітей є спільним завданням обласної влади, благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та Дніпропетровської обласної благодійної організації «Сяйво веселки». В області створюються всі умови, щоб діти виховувались в сім'ях, росли здоровими, отримували якісну освіту і були впевненими у своєму майбутньому. Особливо це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це принципова позиція нашого Президента Віктора Януковича та губернатора Олександра Вілкула. Тому створення регіонального інформаційного сайта про дітей, які потребують влаштування в сім’ю, благодійною громадською організацію «Сяйво веселки» це ще один важливий крок до здійснення дитячих мрій – мати маму та тата», – сказала Марія Пустова.

          «Ми з радістю спостерігаємо за ініціативами місцевих організацій, за їх активністю та бажанням змінити ситуацію із сирітством на рівні свого регіону. Приємно, що www.media.deti.dp.ua не лише взяв найкращий досвід від першого Всеукраїнського порталу з питань всиновлення www.sirotstvy.net, але й удосконалив свій ресурс, запровадивши медіа-паспорт дитини. У цьому форматі потенційні батьки отримують максимум необхідної інформації», – сказала керівник програм і проектів благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Дар'я Касьянова.

На регіональному сайті розміщені медіа-паспорт дитини – це комплекс фото- та відеоматеріалів про дитину, який містить:

·               інтерв’ю з дитиною про її життя, уподобання, успіхи, родичів та друзів;

·               інтерв’ю з вихователем, який добре знає дитину та може розповісти про те, якою вона є;

·               відео дитини, зняте під час проведення розважальної програми, щоб побачити дитину зі сторони, коли вона перебуває у компанії однолітків і друзів;

·               добірку фотографій;

·               загальну інформацію про дитину, можливу форму влаштування, особливості здоров’я та інше.

Андрій Пінчук, керівник ДОБО «Сяйво веселки», який також є батьком-вихователем дитячого будинку сімейного типу наголосив: «Дуже важливо, що наш проект отримав підтримку від губернатора Олександра Вілкула, депутатів, а також бізнес-структур, громадських організацій та звичайних громадян, які допомагають у його реалізації. Це свідчить про те, що свідомість суспільства змінюється, і ми вже не намагаємося «відкупитися» від сиріт цукерками, організацією свят та проведенням розважальних заходів, ми думаємо про майбутнє дітей, яке можливе лише за умови того, що вони будуть виховуватися в сім'ї».

Також на сайті www.media.deti.dp.ua буде розміщена інформація про діючі форми сімейного влаштування (усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу), послідовності дій потенційних прийомних батьків, які виявили бажання взяти в свою сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Буде також розділ для тих, хто знаходиться на стадії прийняття рішення, де можна буде ознайомитись з успішним досвідом та історіями щасливого сімейного життя прийомних сімей, що вже відбулися.

В регіоні інтерактивних проектів такого формату ще не було.  Досвід створення подібного проекту має Росія, де вже декілька років існує сайт з відео-паспортами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За їх даними до 70% дітей, які отримали «відео-паспорт», протягом 6 місяців були влаштовані в сім’ю. 

Зараз на сайті вже розміщено 45 медіа-паспортів дітей. Ще 27 знаходяться в процесі створення.

 

Довідка:

Як повідомлялося раніше, 28 травня 2011 року губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом та директором благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолієм Заболотним був підписаний Меморандум. Документ передбачає реалізацію в області проекту «Родина для дитини», який направлений на розвиток сімейних форм виховання та профілактику соціального сирітства в області. Важливим напрямом спільної роботи облдержадміністрації та благодійного фонду є створення дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та сприяння національному всиновленню (всиновлення дітей громадянами України).

Олександр Вілкул поставив завдання керівникам міст і районів області протягом п'яти років влаштовувати щорічно близько 20% вихованців інтернатів - це близько 400 дітей - в сімейні форми виховання та усиновлення. Таким чином, протягом п'яти років це питання буде вирішене.

У 2011 році усиновлено та влаштовано в сімейні форми виховання 494 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування з інтернатів області. Протягом першого кварталу цього року усиновлено та влаштовано до сімейних форм виховання з інтернатів області вже 107 дітей.

Прийом заяв від пільгових категорій громадян на безкоштовне отримання телетюнера триває до 1 липня 2012 року

Прийом заяв від пільгових категорій громадян на безкоштовне отримання телетюнера - пристрою, який забезпечує прийом цифрового телевізійного сигналу - триває до 1 липня 2012 року.

 Для цього громадяни повинні подати відповідну заяву до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення. Про це повідомив начальник головного управління праці та соціального захисту населення Володимир Семенюк.

Наразі на отримання  безкоштовного телетюнеру вже подали заяви більше 10 тис осіб.

            В Україні вже побудована і на повну потужність працює телемережа наземного цифрового ефірного мовлення. Для прийому цього сигналу необхідно між антеною і телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер. Цей пристрій дозволить через звичайну антену дивитися безкоштовно 32 українських телеканали, в тому числі регіональні, у високій цифровій якості зображення і звуку.

Громадянам, які користуються послугами супутникового та кабельного телебачення, телетюнер не потрібен. Цифровий сигнал будуть надавати компанії, які надають їм телевізійні послуги. А от громадянам, які отримують аналоговий телевізійний сигнал через кімнатну або домову антену – телетюнер потрібен. Дивитися телевізор без телетюнера за допомогою антени, яка приймає аналоговий сигнал можна буде до кінця 2016 року.

21 березня 2012 року Уряд прийняв постанову про забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення. Відповідно до цього документу безкоштовно можуть отримати телетюнер.

·         інваліди першої та другої групи (в тому числі інваліди війни цих груп); інваліди війни третьої групи;

·         особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному забезпеченні;

·         особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;

·         особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

 «Громадяни пільгових категорій, яким потрібен телетюнер, мають звертатися до місцевих управлінь перці та соціального захисту населення. Детальну інформацію, адресу та телефон цих управлінь можна отримати, зателефонувавши на номер (056) 713 62 21. За завданням губернатора Олександра Вілкула в області соціальними службами проводиться роз’яснювальна робота, розміщуються інформаційні матеріали у засобах масової інформації», - сказав Володимир Семенюк. Зокрема, з середини травня в ефірі новин Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (51 канал)  виходитимуть спеціальні сюжети про те, як отримати безкоштовний телетюнер та як їм користуватися.

Володимир Семенюк також додав, що доставка телетюнера громадянам буде здійснюватися поштою в міру надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями. Сформовані списки будуть надіслані до Державного комітету телебачення і радіомовлення України, звідки й будуть поставлятися телетюнери. Черговість доставки визначається також по мірі надходження заяв. Тобто, хто раніше подасть заяву, той раніше одержить телетюнер. Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер – на одне житлове приміщення. Надсилати телетюнери розпочнуть вже з 1 серпня 2012 року.

Довідка:

Вся необхідна інформація стосовно забезпечення громадян телетюнерами розміщена на веб-сайті Держкомтелерадіо України www.comin.kmu.gov.ua. Також працює «гаряча» телефонна лінія (044) 239 61 09. 

Категория: Человек и Закон | Добавил: Gross (21.05.2012)
Просмотров: 706 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]