Вы вошли как Гость | Группа "Гости "АнтиКризисные Идеи" интернет - газета Новомосковщины
Меню сайта
Прогноз погоды
Погода в Новомосковске
Валюта
Курсы наличного обмена на сегодня

Календарь
Наши Реквизиты
Архив записей
Наш опрос
Мини-чат
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

счетчик посещений
счетчик посещений статистика посещения интернет
купить Apple iPad

Страницы газеты

Главная » Статьи » Человек и Закон

ПОЛЮВАННЯ НА ПЕНСІОНЕРІВ

    ПОЛЮВАННЯ НА ПЕНСІОНЕРІВ 

або  

Здрастуйте, ми із соцзабезу…

 Ошукати людину, особливо дітей та стареньких пенсіонерів, не так уже й важко. «Професійні» шахраї, користуючись людською довірливістю, нерідко безжально забирають у жертв останні гроші.

Міліція, звісно, розшукує шахраїв, однак досвід показує: спіймати пройдисвітів на гарячому практично неможливо. Адже не влаштуєш засідку в квартирі кожного пенсіонера. Цілком імовірно, що зловмисниці разом із спільниками пересуваються на автомобілі, роблять «набіг» на конкретний населений пункт і швидко залишають його. Є кілька доречних порад, як не стати жертвами шахраїв. Наведу кілька типових ситуацій.

Літніх людей здебільшого «купують» обіцянками придбати, начебто від соцзабезу, продукти за значно дешевими цінами. Розрахунок шахраїв простий: літні люди неодмінно покажуть, звідки вони витягають гроші для «дешевих продуктів». Тих кілька хвилин, поки пенсіонер шукає на кухні тару для продуктів, цілком вистачає, аби «прошмонати» шафу чи сервант, де пенсіонери переважно й ховають свої статки.

Буває також, що злодії пропонують отримати якусь доплату і навіть дають ці гроші, а потім просять розміняти якусь купюру (100 чи 200 гривень), щоб довірливий господар «засвітив» свої заощадження. Потім пропонують для зручності пройти на хухню розписатися у відомості, бо, начебто кімната погано освітлена, а тим часом спільники виносять з кімнати всі заощадження.

Трапляється, по селах до осель заходять жінки з проханням «напитися води» або «переповити дитину». Після таких візитів нерідко зникають великі суми грошей. А ще навідують самотніх пенсіонерів під виглядом працівників ЖЕКу або водоканалу тощо.

Шахраї можуть зайти у справжній соцзабез, відділ субсидій, центр з обслуговування самотніх чи якусь благодійну організацію і вичитати з вивішених на стіні списків (або почути з розмов самих відвідувачів) адреси самотніх пенсіонерів.

Довірливих підлітків, зазвичай добротно одягнених школярок чи студенток, зупиняють на вулиці й сповіщають «страшну вість»: на батьків «накладено порчу», аби її зняти, необхідно якнайшвидше принести з хати гроші або золоті вироби. Лише не треба нічого казати батькам, бо тоді нічого не вийде! Коли жертва сумнівається в правдивості слів незнайомої тітоньки, зненацька може з’явитися «свідок» – інша добродійка, котрій «провидиця» вже колись

 допомагла, й вони почнуть обробляти недовірливу клієнтку вдвох.

Не виключено, що шахрайки володіють азами гіпнозу – надто вже легко вони входять у довіру до своїх жертв. А взагалі вони є тонкими психологами і у кожного з них є власна відпрацьована методика, певні історії й легенди для привернення уваги.

Вихід один – бути обачними. Шкода, що старше покоління не завжди прислухається до порад бути обережнішими і менш довірливими. Надзвичайно прикро, що саме злодії навчають їх життю, але вже не застереженнями, а гірким досвідом. Але ми вкотре радимо вам:

-          в жодному разі не впускайте до осель осіб, які представляються працівниками ЖЕКу, соцзабезу, пенсійного фонду, соцстраху тощо, якщо не знаєте їх в обличчя;

-          намагайтеся одразу перевірити в телефонному режимі достовірність будь-якої «новини», що прийшла разом з незнайомцями;

-          якщо до вас завітали таки незнайомі люди з подібними пропозиціями, не вірте! А головне, запамятайте їх імена, в чому одягнені, на якому автомобілі приїхали (марка, колір, державний номерний знак) тощо, та негайно телефонуйте в міліцію! Чим оперативніше надійде повідомлення, тим більше шансів, що шахраїв затримають.

-           Телефон 102 та телефон новомосковської міліції 7-31-66 працює цілодобово;

-          не соромтеся просто телефонувати й повідомляти про підозрілих осіб, котрі обдзвонюють квартири. Можливо, вони прийшли саме по ваші гроші…

 

Будьте обережними, пильними та обачними!

                                                                                                                             Т.М. Попова,

                                                                                                           майор міліції

Категория: Человек и Закон | Добавил: Gross (14.04.2011)
Просмотров: 562 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]